Anne o fotoğrafları doğruladı: Kızım 7-8 yaşındaydı…

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında evlendirdiği kızı HKG'nin annesi, kızının beyanlarını yalanlasa da ortaya çıkan fotoğrafları doğruladı.

featured

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in eşi, altı yaşında ‘evlendirilerek’ cinsel istismara uğrayan H.K.G.’nin annesi Fatıma Gümüşel’in İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli olarak ifade verdiği ifade ortaya çıktı. Anne Gümüşel, 2 Ağustos 2022’de verdiği savcılık ifadesinde kızının söylediklerinin yalan olduğunu öne sürse de ortaya çıkan fotoğrafları doğruladı.

Kadir İstekli’nin sarıldığı çocuğun kızı HKG olduğunu kabul eden anne, “Kızım burada 7-8 yaşlarındadır” dedi.

Sözcü’den Aytunç Erkin’in aktardığına göre anne Fatma Gümüşel ifadesinde şunları söyledi:

“Bana göstermiş olduğunuz başında turkuaz örtü olan kızım H.K.’dir. Arkasındaki kişi ise Kadir İstekli’dir. Bu fotoğraf Sapanca’daki evde çekilmiştir. Kızım burada 7-8 yaşlarındadır. Yine beyaz gömlekli arkası dönük oturan kişi Kadir İstekli’dir. Yine başında örtü Kadir İstekli’nin sarılmış halinde bulunduğu kahverengi çekyat üzerinde oturan fotoğraftaki H.K.’dir.

Kızım H.K. ve diğer çocuklarımın hepsi Kadir İstekli’den Kuran dersleri alıyorlardı. H.K. 7-8 yaşlarından itibaren 10 yaşına kadar Kadir İstekli’den ders aldı. 10 yaşından sonra H.K.’yı Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki başka bir medreseye gönderdik. Yaklaşık 3 sene Arifiye’de kaldı. Kızım artık büyüdüğü için Kadir İstekli’den ders almasına müsaade etmedik. Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır.”

‘YAŞ FARKINI SORUN ETMEDİK’

… Kadir İstekli benim eşimin talebelerindendir. Benim kızım 16 yaşındayken Kadir İstekli annesiyle beraber H.K.G.’yi istemeye geldiler. Hatırladığım kadarıyla Kadir İstekli’yle kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı. Kızım bu yaş farkını hiç sorun etmedi. Ben ve eşim de bu yaş farkını sorun etmedik. Çünkü Kadir İstekli genç görünüyordu.”

Anne o fotoğrafları doğruladı: Kızım 7-8 yaşındaydı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!