Antalya ve çevresinde hissedilen deprem

Akdeniz açıklarında saat 15.37'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya'da da hissedildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin ardından yaptığı açıklamada "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Ekiplerimizle takipteyiz." dedi.

featured

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin verilerine göre, Akdeniz’de saat 15.37’de, merkez üssü Muğla’nın Seydikemer ilçesi açıkları olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Derinliği 27,77 kilometre olarak kaydedilen depremde, ilk belirlemelere göre, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Deprem Antalya ve çevresindeki illerden de hissedildi.

BAKAN KURUM’DAN AÇIKLAMA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Akdeniz’de meydana gelen, başta Muğla olmak üzere çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Ekiplerimizle takipteyiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” dedi.

BAKAN KOCA: OLUMSUZ ÇAĞRI GELMEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter’daki hesabından “Saat 15.37’de Akdeniz’de, Muğla Seydikemer açıklarında meydana gelen; Muğla, Antalya, Aydın illerinde hissedilen 5.4 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak ekiplerimize herhangi bir olumsuz çağrı gelmemiştir. Depremi hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Antalya ve çevresinde hissedilen deprem

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!