Arda Turan’dan ‘Orhan Veli Gencebay’ açıklaması

Futbolcu Arda Turan, sosyal medyada hakkında çıkan 'Orhan Veli Kanık'a, Orhan Veli Gencebay dedi' şeklinde yapılan paylaşımlara tepki gösterdi.

featured

Arda Turan‘ın “Hayatında Orhan Veli Gencebay’ın kitabını eline almamış, okumamış adamlar bana cahil diyor” şeklinde bir açıklama yaptığı iddiası bugün sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bir spor sayfası tarafından dolaşıma sokulan iddia, kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

İfadelerin, sosyal medyada gündem olmasının ardından Arda Turan, Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Turan, bu açıklamanın kendisine ait olmadığını dile getirdi.

Arda Turan şu ifadeleri kullandı:

“Bana atfedilen “Orhan Veli Gencebay” ifadesi, sanıyorum ki “Sait Faik’in Abasıyanık Kitabı” şeklindeki o yaygın espriden ilhamla uydurulmuş olsa gerek. Uyduranlara sormalı: Ben nerede öyle bir ifade kullanmışım? Gören duyan? Yeri gelmişken de söylemeli: Edebiyatla ilgilenin; edebiyat, yalan atmaktan uzaklaştırı. Edepli olmakla da yakından ilgilidir çünkü. Sait Faik Abasıyanık ya da Orhan Veli Kanı gibi güzel adamlar özleniyor bu yüzden. Keşke halen aramızda yaşasaydılar; piyasa, yalan yazanlara ve yalancılara hemen kananlara kalmazdı.”

Arda Turan’dan ‘Orhan Veli Gencebay’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!