Günaha girmemek için fona girmiş… Vah vah, Arda’ya nasıl kıydınız!

"Fatih Terim Fonu"na yüklü para yatıran ünlülerden Arda Turan, savcılık ifadesinde, toplamda 13 milyon 900 bin doları parça parça olarak verdiğini, 6 milyon 400 bin dolarını geri alabildiğini söyledi. Bankacı Seçil Erzan'ın kendisini, fon kazancının faiz olmadığını söyleyerek kandırdığını öne süren Turan, "Yıllardır çalışıp kazandığım bütün paramı emeğimi Seçil Erzan beni kandırarak yok etmiştir" dedi.

featured

“Fatih Terim Fonu” adı altında kurduğu saadet zinciri üzerinden ünlü isimleri dolandırmaktan tutuklanan Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın yargılandığı dosyada en çok para kaybeden müşteki eski futbolcu Arda Turan savcılık ifadesinde, toplamda 13 milyon 900 bin doları parça parça olarak verdiğini, 6 milyon 400 bin dolarını geri alabildiğini söyledi.

T24’ten İlhan Çelik’in haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın nisan ayında başlattığı soruşturma kapsamında şikâyetçi olan isimlerin iddianamede yer alan ifadelerinde; şüpheli Seçil Erzan’ın kendilerine yüksek kâr getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve yine kamuoyunda tanınmış Fatih Terim, Hakan Ateş gibi isimlerin bu fona dahil olduğunu söyleyerek para yatırmaya ikna ettiği belirtildi.

‘SÜREKLİ BANA MEVDUAT GETİR DİYORDU’

Arda Turan’ın savcılıkta verdiği ifadenin tamamı şöyle:

“Seçil Erzan uzun yıllardır Denizbank Florya Şube Müdürü olarak tanıdığım bir kişidir. Yaklaşık 8-10 ay kadar önce Seçil Erzan beni telefonla arayarak maddi konulardan bahsetti. Daha doğrusu başta çok önemsememiştim ama çok sık arayıp sürekli “bana mevduat getir” şeklinde sözler sarf etti. Seçil Erzan daha önce Florya Denizbank Şube Müdürü olup sürekli Galatasaray Kulübündeki futbolcular ile bankacılık işlemleri ile yakın temasları bulunan bir kişidir. Daha doğrusu Seçil Erzan’ı tanımam etmem fakat Denizbank’a güvenim vardı. Hakan Ateş’i de ortak dostlarım sebebiyle bilip güvenirdim.

‘FAİZ DEĞİL DİYE BENİ KANDIRDI’

Seçil Erzan’ın çok sık aramasından artık bunalmıştım. Bu sebeple yaklaşık 7 ay kadar önce kendisine 3.000.000 USD elden verdim çünkü öncesinde Seçil Erzan bana bir fondan bahsetmişti. Benden aldığı parayı bu fona yatıracağını söyledi. Bu fonun Denizbank bünyesinde kurulmuş Hakan Ateş’e ait bir fon olduğunu söyledi. Bundan çok fazla insanın kazanç sağladığını dile getirdi. Örneğin 500.000.000 USD’lık bir fon var banka bu parayı aylık çalıştırıyor ve bunun sonucunda bir kazanç elde ediyor ve bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil” diyerek beni tam olarak kandırdı.

1 AY SONRA 1 MİLYON DOLAR FAİZ GELİRİ GETİRMİŞ

Ben de 3.000.000 USD’yi parayı elden Denizbank Levent Şube’sinin yan tarafından bulunan Pelit Pastanesinde elden teslim ettim. Yaklaşık 1 ay sonra Seçil Erzan bana 1.000.000 USD nakit parayı elden verdi. Bunu verirken de fon çalıştı ve payına bu düştü. Zaten ben parayı verirken bana bunun sıfır risk taşıyan Denizbank içerisindeki en güvenli fon olduğunu söylemişti. İlerleyen süreçte yine beni sürekli aramalarına devam etti.

‘4 MİLYON DOLAR BORÇ ALDIM’

Ben de yine aynı şekilde 4.000.000 USD daha Fulya Acıbadem’in karşısında bulunan SS Moto Kiralamadaki Sinan Kandemir isimli arkadaşımdan borç alarak kendisine götürdüm yine elden verdim. Akabinde tam tarihini hatırlayamamakla birlikte Eyüp Sultan Sütlüce’de bulunan arazimi satıp 4.000.000 USD daha nakit parayı elden verdim. Zaman zaman bana ödeme yaptı.

‘BÜTÜN PARAMI YOK ETTİ’

Seçil Erzan bana verdiğim paraya ilişkin yazılı bir belge sundu hatta bu belgede Denizbank kaşesi ve kendisine ait ıslak imzası bulunmaktadır.

Yıllardır çalışıp kazandığım bütün paramı emeğimi Seçil Erzan beni kandırarak yok etmiştir. Her şeyden öte para için yalan söylediğimi söyleyerek beni zor duruma sokmuştur. Çok üzgünüm, bu olay beni çok yıprattı. Bütün birikimim bir anda gitti. Başından itibaren Denizbank’a ve Hakan Ateş’e güvenerek fona para yatırdığımı düşünmüştüm. Başta Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş olmak üzere bu işte sorumluluğu bulunan tüm Denizbank yöneticilerinden ve Seçil Erzan’dan şikayetçiyim.”

SEÇİL ERZAN, ARDA TURAN’I NASIL ANLATMIŞTI?

Seçil Erzan ise ifadesinde Arda Turan ile ilişkisini şöyle anlatmıştı:

“Arda Turan benim son dönemde fon alacağım şeklinde ikna ettiğim kişilerdendir. Kendisi bana bu süreçte en insanca davranan kişilerdendir. Arda Turan toplamda bana 13.900.000 USD parayı parça parça olacak şekilde teslim etmiştir. Ben kendisine 6.400.000 USD parayı geri ödedim ancak geri kalan parayı ödemedim. Arda Turan’dan aldığım bu paraların bir kısmını dışarıda bir kısmını da bankada elden teslim aldım. Odamın içerisinde kamera bulunmamaktadır fakat merdivenlerden çıkınca benim odamı gören kamera mevcuttur. Bana para teslim etmeye gelen kişiler elinde çanta ile gelirler, parayı teslim ettikten sonra boş çanta ile giderler.”

Günaha girmemek için fona girmiş… Vah vah, Arda’ya nasıl kıydınız!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. arda efendi, sen o parayi reisi olaya dahil ettikten sonra kaybettin asil.

  2. Net yazıyorum,
    emeğin ve bilgin ile ürettiğin mal , mal alım-satım ticareti veya hizmet sektörü hariç diğer kazançlar TEFECİLİK – FAİZ dir.
    Kimse kimseyi kandırmasın.
    Bu zenginler neden doymaz , servet yığma sınırı yoktur. Çünkü MENAT-PARA ilahına tapmaktadırlar.

  3. Son cümle işin özeti: “Bana para teslim etmeye gelen kişiler elinde çanta ile gelirler, parayı teslim ettikten sonra boş çanta ile giderler.”

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!