Arjantin’de yakalanmıştı… FETÖ Borsası’nın kilit ismi FETÖ’ye sığındı

featured

İzmir’deki FETÖ Borsası’nın ve eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş cinayetinin kilit ismi olan suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş İnterpol tarafından Arjantin’de yakalanınca, Türkiye’ye iade edilmemek için FETÖ’ye sığındı. Kurtuluş, gerek Arjantin basınına gerekse FETÖ’nün medya yapılanmasının firari sanığı Said Sefa’ya verdiği röportajda kendisini siyasi suçlu gibi göstererek, Türk makamlar hakkında iddialarda bulundu.

VERYANSIN TV

İş insanı Gökhan Kalıpçı ve eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş cinayeti gibi birçok olaya karıştığı öne sürülen ve İzmir’de 25 farklı suçtan aranırken Arjantin’de yakalanan organize suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş’un siyasi sığınma hakkı için FETÖ ile iş birliği yaptığı belirlendi. Arjantin’de tutuklu bulunduğu cezaevinden FETÖ ile bağlantılı yayın organlarına röportaj veren Kurtuluş’un Türk emniyeti ve adli makamlar hakkında iddialarda bulunduğu görüldü.

İş insanı Gökhan Kalıpçı’nın tabancayla başından vurulması, eski AKP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un ev hapsindeyken polis kıyafetli bir kişi tarafından tabancayla vurularak öldürülmesinin de aralarında bulunduğu birçok olaya karıştığı ileri sürülen organize suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş, 2018 yılında Gürcistan’da tutuklandı. Ancak, Türkiye’ye iade işlemleri sürerken adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kurtuluş, sahte pasaportla Arjantin’e kaçtı. Çete liderini takibe alan Interpol, haziran ayında Kurtuluş’u lüks bir otelde sahte kimlikle kendisi gibi diğer başka bir suç örgütünün lideri olan Lider Camgöz ile birlikte yakaladı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Serkan Kurtuluş ve liderliğini yaptığı çetenin üyesi olduğu ileri sürülen 68 kişi hakkında iddianame hazırladı. İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen organize suç örgütü iddianamesinde, Kurtuluş ve diğer sanıklar hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘mala zarar verme’, ‘ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet’, ‘suç¸ örgütüne yarar sağlamak maksadıyla yağma’ gibi suçlar yöneltildi.

FETÖ İLE İŞ BİRLİĞİ

Arjantin’de tutuklu bulunan Kurtuluş’un Türkiye’ye iadesi ile ilgili işlemler sürerken, suç örgütü liderinin ‘siyasi sığınma hakkı’ için FETÖ ile işbirliği yaptığı tespit edildi. Tutuklu bulunduğu cezaevinden FETÖ ile bağlantılı yayın organlarına röportaj veren Kurtuluş kendisini siyasi suçlu gibi gösterdi ve Türkiye’ye iade edilmesi durumunda öldürüleceğini iddia etti.

‘BELGELERİ AÇIKLAYACAĞIM’ TEHDİDİ

İzmir’de emniyet-mafya-istihbaraçtı-siyasetçi ortaklığıyla işletilen FETÖ Borsası’nın kilit isimlerinden olan Serkan Kurtuluş, yakalanmadan önce de sosyal medya hesabından sık sık ‘Elimdeki belgeleri açıklayacağım’ şeklinde tehditlerde bulunuyordu. Kurtuluş, yakalanması halinde FETÖ Borsası çarkında işbirliği yaptığı isimleri açıklayacağını söylüyordu.

Arjantin’de yakalanan Serkan Kurtuluş son çareyi FETÖ’ye sığınmakta buldu. ‘Fuat Avni’ hesabının kurucusu olduğu tespit edilen ve ‘FETÖ’nün medya yapılanması’ davasında ‘Anayasayı ihlal’ ve ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan firari olarak yargılanan Said Sefa’ya cezaevinden Skype üzerinden bağlanan Kurtuluş, Ahmet Kurtuluş cinayetinin kendi üzerine atıldığını öne sürdü ve Türkiye’ye iade edilirse öldürüleceğini iddia ederek, konuşma kararı aldığını söyledi.

Kurtuluş, FETÖ’cü Said Sefa üzerinden elindeki ‘belgeleri’ açıklayacağı tehditlerini de iletti.

Said Sefa ise, Kurtuluş’un kendisini güvenilir bulduğu için tercih ettiğini savundu.

FETÖ Borsası cinayetinin kilit ismi Arjantin’de yakalandı

FETÖ Borsası infazının iddianamesi çıktı… Kim bu gizemli istihbaratçı

 

 

 

Arjantin’de yakalanmıştı… FETÖ Borsası’nın kilit ismi FETÖ’ye sığındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!