ASELSAN’ın BAE’ye satılacağı iddiaları hakkında açıklama

featured

Türk savunma sanayii şirketi ASELSAN, Birleşik Arap Emirlikleri’ne satılacağı iddialarını yalanladı. Kurumdan yapılan açıklamada, ‘Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz’ ifadeleri kullanıldı.

ABD merkezli finans ajansı Bloomberg, Türk kaynaklara dayandırdığı haberinde Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir heyetin Ankara’da olduğunu ve ASELSAN gibi Ankara merkezli savunma şirketleriyle görüştüğünü aktardı. İsmini açıklamayan yetkililer BAE’nin lideri Şeyh Muhammed bin Zayid El-Nahyan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinden iki hafta sonra bu görüşmenin gerçekleştiğini öne sürdü.

MUHALEFETTEN PEŞ PEŞE TEPKİ GELMİŞTİ

Bu haberin ardından ASELSAN’ın satışıyla ilgili iddialara muhalefet partileri CHP ve İYİ Parti’den tepki gelmişti. İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Meral Akşener’in Başdanışmanı Aytun Çıray, Twitter hesabından iddialara tepki göstererek, ” Türkiye’nin en stratejik milli güvenlik kurumlarından biri olan ASELSAN’ı BAE’ye satmak için sunum yaptırmışlar. Bu tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olur. Sessiz kalanlar bu günaha ortak olurlar. Alanlar da rahatsız olurlar. Alyanslarımızı alın bunu yapmayın!” demişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, “ASELSAN’ı, ROKETSAN’ı ya da HAVELSAN’ı satmayı aklınızın ucundan geçirmeyin. Yıllara dayanan birikimimizi ekonomide “yeni bir şeyler” deniyorsunuz ve ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiniz diye satamazsınız.” Hatalarınızı gelecek kuşaklara yüklemenize izin vermeyeceğiz!” tepkisini göstermişti.

 

ASELSAN SATIŞ İDDİALARINI YALANLADI

ASELSAN ise iddiaları yalanlayarak “Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz” dedi.

ASELSAN’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Bazı basın yayın organlarında, ASELSAN’ımız ile ilgili kaynağı belli olmayan iddialar dile getirilmektedir. Halkımızın bağışları ile kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz. Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır.”

ASELSAN’ın BAE’ye satılacağı iddiaları hakkında açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  Kesin satacaklar. Satmasalarda 100 yıllığına kiraya fikaln verirler ahanda buraya yazıyorum. Sonra günlük 2236534387 adet alış garantisiyle 23 eyrodan bir anlaşma patlatırlar ooooooh! yemede yanında yat mis mis Arap din kardeşlerimizin yüzü gülsün .

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  Bu bilinen yabancı haber ajansları genelde küresel güçlerin denetimindedir. Bunlar her türlü operatif çalışmalar, algı yönetimleri, psikolojik harp unsuru olarak hareket etme gibi görevleri icra ederler. Ben bunların haberi çarpıttıklarını, haberin niteliğini değiştirmeden istenilen yerin karartılarak veya aydınlatılarak verildiğini çok gördüm, ama bu şekilde iddia edilen haberlerin yalan çıkmadığını da gördüm. Yani ateş olan yerden duman çıkar.

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  akp aselsanı satmaya karar verdikten sonra ey genel müdür sanamı soracak yada sendenmi izin alacak

  Cevapla
 4. 8 ay önce

  Haberi bile herkesi zıplattı..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!