‘Asgari ücrete yüzde 80 zam’ iddiası

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, asgari ücrete yüzde 80 oranında zam gelebileceğini söyledi.

featured

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, “Asgari ücretten girecek ve enflasyondan çıkacağız seçim ekonomisinde… Sonuç mu; elbette seçimin ardından zam fırtınası” ifadelerini kullandı.

Oğuz bugünkü köşe yazısının “Asgari ücrete en az yüzde 80 zam gelecek” başlıklı kısmında şu ifadeleri kullandı:

“Seçim ekonomisi sürecinde asgari ücrete %80 ve üzeri oranda zam gelmesi sürpriz olmaz. Zira hükümetin önünde bir sandık var ve ücretlerdeki erozyonun toplumda yarattığı olumsuzluklar ortada… Bu ölçüt, sadece asgari ücret için değil, tabanfiyat, katsayı, kamu işçileri toplu sözleşme zammı, emekli maaşları, öğrenci kredileri ve benzeri tüm sosyal alanlarda geçerli olabilecek. Hal böyle iken üretim yaya kalacak fakat para yağmuru sebebiyle enflasyon vites büyütecek. Kısaca asgari ücretten girecek ve enflasyondan çıkacağız seçim ekonomisinde… Sonuç mu; elbette seçimin ardından zam fırtınası…”

‘Asgari ücrete yüzde 80 zam’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    O yüzden 80 bence az.Yalanın büyüğü makbul zamanın ruhuna göre.İnananı da milyarlarca.Bence en az 800 olsun.Emekliye de 800.Şöyle altın vuruş cinsinden.Kısa da olsa dipsiz huzur yaşarız arkasından hamama gider keseleniriz.Hamam çıkışı görürüz şeyimizin şeyini.Olsun.Dünya kıskanır valla!

    Cevapla
  2. 2 ay önce

    Battı balık yan gider misali.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!