Askeri okuldaki ‘Atatürk kavgası’ Meclis’e taşındı

Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde, yakasına Atatürk fotoğrafı takmak istemeyen ve fotoğrafı yere atan bir teğmenle diğer teğmenler arasında arbede yaşandığı Veryansın Tv'nin haberiyle ortaya çıkmıştı. CHP Grup Sözcüsü Özgür Ceylan'ın 10 Kasım günü teğmenler arasında yaşandığı iddia edilen Atatürk fotoğrafı arbedesiyle ilgili soru önergesi verdiği öğrenildi.

featured

CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Özgür Ceylan’ın 10 Kasım günü teğmenler arasında yaşandığı iddia edilen Atatürk fotoğrafı arbedesiyle ilgili soru önergesi verdiği öğrenildi.

Emekli Tümamiral, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu’nun sosyal medyadan paylaştığı soru önergesinde Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e Tuzla’da yaşandığı iddia edilen olayla ilgili sorular yer aldı.

Emekli Tümamiral Yankı Bağcıoğlu’nun “Doğruysa rezalet” diye paylaştığı soru önergesi metni şöyle:

NE OLMUŞTU?

Tuzla Piyade Okul Komutanlığı’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde, yakasına Atatürk fotoğrafı takmak istemeyen ve fotoğrafı yere atan bir teğmenle diğer teğmenler arasında arbede yaşandığı öğrenilmişti.

Veryansın Tv’nin duyurduğu özel haberin ayrıntıları için tıklayınız:

Askeri okuldaki ‘Atatürk kavgası’ Meclis’e taşındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. peygamberi sevmeyenler din adamı yanılmıyorsa Atatürkü sevmeyenler neden asker yapılıyor.bu ordunun temelinde atatürk var

 2. Bu zihniyetle orduda ne isin var.Daha düsmana topraklarimizı cignetmemek icin hayatini bu ulkeye adayan kurucumuza bile saygin yoksa vatana ne yararin olacak.

 3. Ne halere geldik madem laiklik düşmanısın ne işin var orduda kimler gönderdi

 4. 23 Kasım 2023, 06:30

  chp neyi sorgulamak istiyor ? demokrasi ve laik bir ülke de yaşıyorsunuz ! özgür olan bir ülkede yaşıyoruz kimseye zordan sevdiremezsiniz .bu zorbalıktır !

  • 23 Kasım 2023, 12:56

   Sevdirmek ayrı birşey ama saygı duymak diye birşey var. Siz şu anki Cumhurbaşkanı’nın resmini yırtıp yere atabilir misiniz? Sevmiyor olsanız bile saygı göstermek zorundasınız , değil mi ? O teğmende , Atatürk’ün resmini yırtıp yere atamaz.

  • vatanı işgalcilerden kurtaran, yeni devlet kuran, kula kulluğu yok edip cumhuriyet ile insanları özgür birey vatandaş yapan Mustafa Kemal ATATÜRK’e SAYGI duyacaksınız. Ya da bu ülkeden def olup gideceksiniz.

  • Sizin sevginize Ataturk’un ihtiyacı yok.Milyonlarin sevgisi ona yeter.Ama sizin ölmüş insana sayginiz bile yok.vefadan haberiniz bile yok.Atatürk ve aziz şehitlerimiz olmasaydi ne olacagini bile düşunmekten acizsiniz.

  • 24 Kasım 2023, 13:15

   Ne anlatıyorsun sen kardeş. Dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz. Ülkemizin kurucusu Atamıza kimse bu hakereti yapamaz. Yapan cezasını çeker. Hepiniz haddinizi bileceksiniz. Sevmeyen defolup gitsin bu ülkeden.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!