Atatürk Havalimanı’nı kapatma garantisi… Belgesi ortaya çıktı

Sözcü gazetesi, “Atatürk Havalimanı'nı kapatmak üzere müteahhitlere verilen garantinin” belgesini paylaştı.

featured

İsmail Şahin imzalı haberde, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihalesi olan yeni İstanbul Havalimanı, 26 milyar 139 milyon Euro karşılığında, Cengiz, Kolin, Kalyon, Limak ve Mapa tarafından oluşturulan ortaklığa verildi. 3 Mayıs 2013 tarihinde yapılan bu ihaleden yaklaşık 2 ay önce Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile ihaleyi kazanan firmalar arasında yapılan yazışmada, Atatürk Havalimanı’nın tarifeli seferlere kapatılacağı açık ve net olarak kayıtlara geçirilmiş.

Dönemin DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ve yardımcısı Mehmet Ateş’in imzasının yer aldığı belgede “İstanbul Yeni Havalimanı Projesi İhalesi (Zeyilname)” konu başlığıyla, idareye yöneltilen bir takım sorulara cevap veriliyor. İdare, 8 numaralı soruya verdiği cevapta aynen şu ifadeleri kullanıyor:

TARİFELİ SEFER YOK

“25 yıllık işletme süresi boyunca İstanbul’a yeni bir havalimanı planlanamayacağı gibi, Atatürk Havalimanı’ndan tarifeli seferler yapılmayacak.”

Cevapta, özel uçakların bulunduğu Genel Havacılık Terminali’nin faaliyetine devam edeceği de kayıtlara geçiriliyor. Bunun yanında bakım onarım hangarları ve kargo faaliyetlerine de ilgili firmaların talep etmesi halinde devam edeceği belirtiliyor.

 

Atatürk Havalimanı’nı kapatma garantisi… Belgesi ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    Garanti soygun

  2. 8 ay önce

    kusura bakmayında Atatürk havalimanında yıllık 130 m dolar kira geliri alan devlet yeni havalimanında 1 milyar usd alıyor. Hangisi soygun. Atatürk havalimanı her yönü ile yetersizdi. çalışan biri olarak söylemek gerek. Gelen giden tüm uçaklar rötardaydı.Yoğunluktan yer hizmetleri yetişemiyordu. Valiz bekliyorsunuz bir saat.Kimse orda yaşanan olumsuzluklardan bahsetmiyor.Adil olun

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!