Atatürk Orman Çiftliği’nde yangın

featured

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yangın çıktı. Ekiplerin karadan ve havadan müdahalesiyle yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Kundaklama şüphesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Çankaya’daki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde öğle saatlerinde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, yangının söndürülmesi için çalışma başlattı. Yükselen dumanlar Eskişehir yolunda sürücülere zor anlar yaşattı.

YANGINI ÇIKARAN KİŞİ GÖZALTINDA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yangın sonrası bölgeye gelerek incelemede bulundu. Yavaş, “Yangını meczup bir kişi çıkarmış. Onu da yakalayıp gözaltına almışlar. Göründüğü gibi rüzgar devam ediyor ve etraf hep kuru ot. Böyle olunca da müdahalede biraz zorlanıyoruz. Bütün ekipler burada, inşallah yangını kısa sürede kontrol altına alacağız” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği’ne ait arazinin etrafının bariyerlerle kapalı olduğunu ve bu sebeple içeri giremediklerini belirten Yavaş, “Ekipler bariyerleri söküp içeri girecek. O şahsın yangını nasıl çıkardığını bilmiyorum. Ayrıca ben de bir vatandaştan duyduğum kadarıyla, belden yukarısı çıplak olan bir vatandaşın yangını çıkardığını ve polisin de onu gözaltına aldığını öğrendim” diye konuştu.

İtfaiye ekipleri, bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor. 

Atatürk Orman Çiftliği’nde yangın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    sucu sabitlendiginde, bu hainlerin resmi olarak ifsa edilmesi gerek, millet`de aralarinda dolasan bu hasereleri tanimali ve ona göre davranmali

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!