Atatürk Orman Çiftliği’nin tesisleri kiralanacak… ‘Müdürlük emlakçılık yapıyor’

Mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğüne (AOÇ) ait halka açık spor tesisleri ve alanlarıyla halkın yiyecek-içecek ihtiyaçlarının karşılandığı mekanlar ihaleyle 10 yıllığına kiraya verilecek. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'dan tepki geldi. 

featured

AOÇ’nin Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, birinci derece doğal ve tarihi sit alanı içinde kalan, Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi’ndeki toplam 6 bin 545 metrekarelik taşınmazın halka açık spor tesisleri ve alanları ile buralara gelenlerin yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılandığı mekanların kiralanması amacıyla ihale düzenlenecek.

Açık artırma usulüyle yapılacak ihale için tahmini bedel aylık 17 bin lira artı KDV, geçici teminat tutarı da 61 bin 200 lira olarak belirlendi. İhalede oluşacak kira bedelinin 10 yıllık tutarının yüzde 6’sı ise kesin teminat tutarı olarak alınacak.

İhale, 25 Ağustos saat 14.00’te AOÇ Müdürlüğü Sosyal Tesis Binası’nda yapılacak. Teklif mektuplarının ihale saatine kadar AOÇ Ticaret Müdürlüğüne verilmesi gerekiyor.

‘İSTİFA EDİN GİDİN’

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’dan tepki geldi. Candan, sosyal medya hesabındanAtatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, Atatürk’ün halkına emaneti olan Atatürk Orman Çiftliği alanlarını yönetemiyor. Kiralamalar ve tahsislerle emlakçılık yapıyor. Bugün de Resmi Gazete’de bir kiralama alanı daha var. İstifa edin gidin” diye tepki gösterdi.

Atatürk Orman Çiftliği’nin tesisleri kiralanacak… ‘Müdürlük emlakçılık yapıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Güzel olan her şeyin içine ediyorlar

  2. 2 ay önce

    Niyetiniz artık iyice belli oldu, Ata yadigarı her şeyi silmek, bozmak ve yoketmek. Siz kime yahut neye hizmet ediyorsunuz!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!