Atatürkçüler Padok'a çıktılar

Nihat Genç yazdı...

Atatürkçüler Padok'a çıktılar

BİR

Meral Akşener İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzeterek yalakalık ve yağdanlıkta birinciliği kimseye bırakmadı!

Hadi bilin bakalım, niye Atatürk'e değil de Fatih'e benzetti?

Çünkü partisindeki Süleymancılar ve Fetöcüler Atatürk'e benzetilmesinden hiç haz etmezdi!

Fatih Türk Tarihi'nin en zirve isimlerinden biri.

İmamoğlu'nu daha yolun başındayken bugün Fatih'e benzeten acaba yarınlarda benzetecek isim bulabilecek mi?

İnsan birden Fatih'e benzetmez, önce, Köprülü Mehmet Paşa'ya ya da Sait Halim Paşa'ya olmadı Abdülmecid Efendi'ye benzetir, sonra aşama aşama Fatih'e çıkılır!

İmamoğlu'nun hevesini de kıracaksınız.

Adam daha ilk günden Fatih'e benzetilince, artık iştah hırs yapıp çıkabileceği daha yüksek makam kalmayacağı için şehveti hırsı da biter! İnsan bu fazla pohpohlamayacaksın, çıkacağım yüksekliklere daha bugünden çıktım oh ne rahatım yerinde deyiverir!

Bari, önce insan İsmet İnönü'ye benzetmeyle işe başlar, diyeceğim de partisindeki Fetöcü Türkçüler İnönü'yü de hiç sevmez 'turancılık' davası yüzünden, yani işi zor!

Meral Akşener İmamoğlu'nu Fatih'e benzeterek mübalağa ve belagatla ve dalkavuklukla benzetme sistemini de tıkamış oldu.

Bir akıl vereyim, mesela İmamoğlu'nu Antony Quin'e ya da Antony Hopkins gibi ünlü sanatçılara benzetmesi daha doğru olurdu.

Çünkü bu sanatçılar filmlerde rolden role giriyorlar, bir bakmışsın Spartaküs oynuyorlar bir bakmışsın Papa rolündeler.

Sizce de pek akıllı bir yol değil mi, mesela Kemal Sunal'a benzetelim, ve gün gelir Kemal Sunal Paşa rolüne girer gün gelir Kemal Sunar padişah rolüne giyer, daha kullanışlı bir benzetme olur!

İKİ

Yumurtaya can veren Allah sonunda ünlü sol liberal Murat Belge'yi 60 sene sonra nihayet Atatürkçü yapıverdi.

Murat Belge 80 yaşında ve hayatında ilk defa bugünkü yazısında Atatürkçülük'e daha yakınım diye cümle kurdu, hay kurban olduğum Allahım, büyüklüğünden sual edilmez, bize daha neler göstereceksin!

Murat Belge ve arkadaşları AKP ve Fetö'yü iktidara taşıyan sol liberal takımın en önde gidenleri!

Sen 60 uzun yıl Atatürk ve dönemi için, baskıcı, otoriteci, tek tipçi, diktatör, anti-demokratik, Kürtler'e zulmeden vs. diye on binlerce cümle kur ve gel hayatının son günlerinde Atatürkçülüğe yakın olduğunu deklare ediver!

Bugün sarayın baş danışmanlarından Yasin Aktay mesela bu sol liberallerin kankisi olur, İletişim Yayınevi'nde yıllarca ortak çalıştılar, mesela koca koca ciltli muhafazakar ansiklopedilerini birlikte hazırladılar!

Bence de Murat Belge'nin Atatürkçülüğe daha yakınım açıklaması altmış yıllık yazarlığının heba çöp olması iflas etmesi asla değil, bir hinlik var işin içinde!

Sağ ve sol liberallerin alayında bugünlerde bir gayret var!

Hepsi istisnasız Atatürkçü atlar satın almakla meşgul!

Şöyle!

Bu sağ-sol liberal ağbiler baş olmayı önde olmayı akıl vermeyi akıllarınca siyasetin teorisini kurmayı pek severler!

Fetö darbesinden sonra suçüstü yakalandılar ve dızdımlak ortada kaldılar?

Ve hızla yeni siyasi trendi çakızladılar!

 Baktılar ki TV ve internet sitelerinde Atatürkçüler'n ipini-yularını liberaller çekmeye başladı, hemen vaziyet almak için telaşla çark etmeye başladılar.

Bakıyor ki bir dönem her akşam Fetö kanallarından inmeyen Sedef Kabaş bile Atatürkçü önder kadroya oturmuş. Bakıyor ki HDP'nin ekranlardaki en cevval kolu Şirin Payzın dahi ekranda Atatürkçülük satmaya başlamış. Bakıyor ki Emre Kongar bir 'demokratik ittifak' ayağı bulmuş, eşit yurttaşlığı yani 'açılımı' Atatürkçüler'e yutturuyor.

(Televizyonunu yeni açanlar için, bu sağ-sol liberallerin dilindeki eşit yurttaşlık şu, Kürtler ayrı bir devlet kuracak, Türkler de başka bir devlet, ve iki devletin yurttaşları da eşit olacak. Yani iki ayrı devletin eşit yurttaşlığını kastediyorlar. Yani bir devlet altında bizim bildiğimiz zaten herkesi eşitleyen yurttaşlık kavramı hiç değil...)

Bir bakıyor ki, Fox TV, en meşhur yöneticileri Fetöcüydü ama şimdi Atatürkçü. Bir bakıyor ki KRT TV'de 'açılım destekçisi' Tuncay Özkan Atatürkçülüğü kimseye bırakmıyor?

Yani Murat Belge, Atatürkçülük Uğur Dündar gibi gardırop Atatürkçüler'e bırakılmayacak kadar ciddi bir meselesidir diye lafa her an girebilir ve kendine yeni bir sayfa açabilir!

At Yarışlarında 'starting box' atların koşuya başlamak için girdikleri kutu gibi yerin adı ve Padok yarış öncesi atların gezdirildiği yerin adı!

Ve çeşit çeşit huyda suyda meşrepte kalibrede atlar yavaş yavaş padoğa çıkmaya başladılar, ve ama, bu Atatürkçü atların hepsinin jokeyi sağ-sol liberaller!

İyi Partisi, CHP'si, Babacan'ı bile milli bayramda Atatürkçü pozlar veriyor, Fox TV, KRT'si, Halk TV ve Tele 1'i...

Gazi koşusuna iki yıl var yok.

Her bir parti ya da kanal kendilerine Atatürkçü diyecek isimler buluyor, ya da Atatürkçü isimleri alımla çalımla alayla valayla ekranlarda gezdirmeye başladılar bile.

Henüz sekiz-on yıl önce o yıllarda holding medyasında Fetö operasyonlarına destek veren ya da ses çıkartmayan ya da Fetö kanallarından inmeyen ama aleni yara bere de almamış ne kadar yazar çizer var, hepsini atların üstüne jokey diye oturtmuşlar!

Ha gayret!

Şirin Payzın'ı Ayşenur Arslan'ı, nicesi, Atatürkçü atlara vuruyor kırbacı, vuruyor kırbacı... Kırbaçlarla atları konuşturuyor afedersiniz koşturuyorlar! Kırbaçla HDP kulvarından koşturuyor, ittifak kulvarından koşturuyor, İyi parti kulvarından koşturuyor, hatta Buğra Kavuncu'yu dahi normal insan gösteren kulvardan ağırlayıp koşturuyor. Bakıyor ki Soner Yalçın'ı dahi Aydın Doğan'la Ertuğrul Özkök'le padoğa hazırlanıyorlar, düşünün Özkök bile Atatürkçüler'in yularından tuttu tutacak günlerin arzusuyla yanıyor! Bakıyor ki Sözcü Gazetesi gardırop Atatürkçüleriyle keyifler gıcır. T 24'in en mimli liberal yazarı Tolga Şardan bile olacak şey değil Ahmet Yavuz'un Atatürk kitabını alayla valayla överek tanıtıyor! 

Ve tabii bu yeni buluşmalar tanışmalar kaynaşmalar kırbaç şaklamalarını duyan gören bir kenarda köşede kalmış sağ-sol liberallerin de ağzını suyunu akıtıyor! Herkesin derdi Atatürkçü görünümlü bir at bulabilmek!

    Dün öğrendim, hiç bir koşu kazanamayıp dereceleri sıfır olduğu için 116 ganyanı olan beygirler varmış.. Yani bizim gibi umutsuz beygirleri ne yapsınlar!

Murat Belge mesela, kahrediyor, ulan, benden iyi seyis mi olur benden iyi jokey mi olur, ben niye o ekranda akıl fikir saçan yerde değilim diye kahırla iç geçiriyor!

Bu süreci çok içinden yaşamış bir yazar olarak şaşkınlığım çok büyük.

Yahu, atlar Padok'a getirilir ama kimisi startin box denilen kutuya direnir girmez.

Bu yüzden atların gözlerini bağlayıp kutuya öyle sokarlar!

İşte sağ-sol liberal yazarlar ve Fox TV'ler Halk TV'ler vs. bugünlerde atların gözlerini bağlamakla meşgul!

Hadi at'ı kutuya sokmayı başardın, at yarışlarını bilenler iyi bilir buna rağmen bir çok at yarışmak istemez ve kutuda kalır.

Yani kutu'dan hiç çıkmaz, yarış dışı kalır!

İşte bugünlerde seçimin de kılı kılına kafaya kafaya geçeceği aşikar, tek bir at yarış dışı kalmasın diye sağ-sol liberalleri aldı bir telaş!

Sağ-sol liberallerin her biri atların kulaklarına fısıldayan adamlara dönüştüler!

Hatırlayın, köpeklerin kulağına fısıldayan o meşhur adamın öğütleri nelerdi?

Yaşam tarzınıza ve enerjinize uygun bir köpek bulun!

Onlarla en az günde 45 dakika yürüyün yani ekrana çıkartın!

Mesela köpekleri komutlayıp yönetmek için önce köpeklerin karınlarının doymasını sağlayın!

Böyle böyle alıştırılırsınız, Fetöcü Türkçülerle Natocularla Amerikan'ın silahı PKK ve HDP'yle aynı kokular aynı yemekler aynı ekranlarda gire çıka Fetö yeniden mi geliyor ya da ülke bölünüyor korkusunu üstünüzden atar, hepiniz şirin uslu emirlere itaat eden ev köpekleri ve yarışa hazır hale getirilirsiniz!

Ve hepinize zafere iktidara giden tek yolun bu itaat ve suskunluk olduğu muhalefetin başka da şansı olmadığı öğretilir dünün azgın AKP'lisi ve Fetöcüsü ve HDP'lisi sağ-sol liberal ağbiler-ablalar tarafından iyice yedirilir!

Bugünlerde Padok'ta (ekranlarda) gezdirilen bu arkadaşlara hatırlatırım.

Bu ülkeyi, bir kaç arkadaşından başka hiçbir şeyi kalmamış beş-on adam kurdu!

Ve o kahramanların kurduğu cumhuriyet'i gözünün yaşına bakmadan hiç acımadan utanmadan ve arlanmadan şimdi sizi Padok'ta gezdirtenler yıktı!

Sağ-sol liberallerle bu topraklarda hiç kimse iktidarı alamaz

Mamalanarak, Fetöcü Türkçülerle Amerikan askeri PKK'yla işbirliğine girerek sağ-sol liberallerle bu topraklarda hiç kimsenin zırnık şansı yoktur!

Ya atlar parlayıp jokeyini atacak ya atlar birbirini bariyere sıkıştırıp birlikte attan yani yarıştan düşecekler!

Yarış henüz başlamadan, ülkemizin, aynı oyuna bir daha gelmeyen, kimsenin adamı olmayan, tezgah ve proje olmayan, vatanseverliği su getirmez, soyu cinsi belli soylu atlara ihtiyacı var!