Atatürkçülük, 'Emre Kongar zekası' hiç değildir!

Atatürkçülük, 'Emre Kongar zekası' hiç değildir!

Emre Kongar Cumhuriyet gazetesindeki bugünkü yazısında 20 başlık altında Atatürkçülük ne değildir, yazmış.

Tek adam rejimi, demokrasi düşmanlığı, cuntacılık, etnikçilik, din düşmanlığı, tarikatçılığı desteklemek, Kürt düşmanlığı, solcu işçi düşmanlığı, komşu devletlerle kavgalı olmak, vs. vs, değilmiş.

Ve sıkı durun 18. madde: 'Atatürkçülük resmen kurulmuş olan Millet İttifakı'nı dağıtmak, kendiliğinden oluşan demokrasi cephesini engellemek ve CHP'yi yıkmak için kullanılabilecek bir ideoloji değildir' vs..

Hoppa, bu son 18. maddeyle yirmi maddenin hükmü de düşmüş oldu.

Sayın Emre Kongar, gelin şunu tek maddeye indirelim, 1) Atatürkçülük zırvalamak hiç değildir.

Cahil sosyoloğumuza göre 'Millet İttifakı'nı destekleyemenler Atatürkçü hiç olamaz.

Hatırlayın Ekmeleddin aday olduğunda Uğur Dündar 'Ekmeleddin'i desteklemeyenler evine Atatürk posteri asmasın' demişti.

Şimdi Emre Kongar, aynı şeyi istiyor, Millet İttifakı'nı desteklemeyenler Atatürkçü değildir, vay anasını sayın seyirciler.

Bu bunamış arkadaşı okuyup sessiz kalan cumhuriyetçiler, sizi nasıl enayi aptal sığır yerine koyuyorlar, Emre Kongar'ın meşhur 18. maddesini bir zahmet okuyun.

Mesela Millet İttifakı'nı destekleyenler içinde başı Süleymancı denen tarikat da çekiyor, oysa, maddelerinizden biri 'tarikatçı' olamaz demiştiniz. Hay Allah nasıl toparlasak şimdi? Mesela bin dairesi olan laz müteahhiti ve İBB'ye atadığı şaibeli isimleri de desteklemezsek Atatürkçü olamıyoruz, hay Allah, anlaşılan biz doğuştan Atatürkçü değilmişiz, bugüne değin aklımız beynimiz hiçbir düşüncemiz hiçbir vakit bir saniyecik bir kelimecik olsun Atatürkçü hiç olamamışız, yazık ki ömrümüze yazık, bir hayatı ziyan etmişiz.

Emre Kongar'ın Atatürkçülüğü Cübbeli hocanın yanmaz kefeni gibi, hepimiz Millet İttifak'ını destekleyip iki cihanda huzur bulalım.

Mesela Millet İttifakı içinde 'FETÖ'cü destekler ve unsurlar' aşikar ortada, tüüh, yaşadığımız bir ömür havaya gitti, keşkem bu FETÖ'cü unsurlara karşı yazılar yazmasaymışız, biz ne .ok yemişiz, bilmeden Atatürkçülük dininden çıkmış olduk.

Sen bizi affet Emre Kongar hazretleri, elini ayağını öpeyim, kapının ayağının tozunu öpeyim, biz ettik sen etme, sen bizim Atatürk'e karşı işlediğimiz günahlarımızı affet. Millet İttifak'ını desteklemeyen Atatürk düşmanı cinlere karşı başka muskaların varsa gönder, bacaklarımızın arasına sabit kalemle yazalım.

Oy oy, onbirinci madde, Rusya ve ABD'den himaye almayalım, doğru ve ama, Doğu Akdeniz'de Macron, Merkel'in yanında Türkiye'ye karşı cephe alan solcu liberalleri niye atlıyor adlarını vermiyoruz, yani, Macron ve Merkel'in yanında değilsek yine Atatürkçüler(!) dinlerine bizi kabul etmiyorlar. Ya Resullallah, Ya Muhammed, ya Abdülkadir Geylani Hazretleri, ya gavsul kutup Emre Kongar, biz ettik sen etme. Sen bizi tez elden cemil cümlemizi Emre Kongar'ın Atatürkçülüğüne kavuştur yarabbi.

Mesela Millet İttifakı içinde CIA ajanı Enver Altaylı'nın (ki Uğur Mumcu'nun uzmanı olduğu konudur) yeğeni Wikileaks gibi Panama Belgeleri'nde şaibeli serveti yazılan Burak Kavuncu da var, tühh gene Atatürkçü olmayı beceremedik. İttifak'ın içinde Kaftancıoğlu da var, etnikçi mi dersin açılımcı-bölücü mü dersin, tühhh, yine Atatürkçü olamadık. Büyük Allahım ne büyük günah işlemişiz. Affet bizi Kaftancıoğlu, affedin bizi CIA ajanları, biz ne .ok yemişiz haberimiz yokmuş.

Kılıçdaroğlu, 'açılım'ı başlatacağını, özerklik için önce kendi parti tüzüğünü sonra mecliste anayasayı değiştireceğini, kısaca, toprak bütünlüğünü hiçe sayıp 'özerklik' sözü verdiği, aşikar bilgi. 18. maddeye göre Atatürkçü isek özerklik sözüne de ses çıkartmayacağız. Ya gavsul kutup Emre Kongar hazretleri, biz ettik, sen etme, sen bizim günahlarımızı bağışla.

Aslında Emre Kongar hazretleri 'teolojik' bir felsefi konu açıyor, mesela Atatürk de Atatürkçü değilmiş, ya da ayetler Atatürk'e yanlışlıkla inmiş, çok sonra Cebrailaleyhisselam ayetleri Emre Kongar'a indirivermiş ve Atatürkçülük dinimiz 'tamam' olmuş.

Sevgili cahil ve manipülatör yazarımız, bu yirmi maddenin topuna 'güncelleştirilmiş' Atatürkçülük deyiverseydi sorun yoktu. Yani adına tam da 'güncel siyasi çıkarlarımız' için yeniden düzenlenmiş bir Atatürkçülük deklarasyonu deseydik, daha dürüst olmaz mıyız?

Toprak bütünlüğünden hiç bahsetmeyen bir Atatürkçülük, Biden'ın yardım ettiği ve içine ne kadar adamı varsa yerleştirilmiş Millet İttifakı karşısında sessiz kalmalıyız diyen bir Atatürkçülük, Babacan'a Davutoğlu'na sessiz kalan bir Atatürkçülük. Hiç istemem, lazım değil, bu Atatürkçülük sizin olsun.

Ben sizin bu şarlatan dininizden hiç değilim. Ben sizin şeytanların CIA'ların Süleymancıların FETÖ'cülerin Biden'ların içinde cirit attığı bu dini hiç tanımıyorum.

Baştan aşağı arıza manipüle, hepsini geçtim, siyasi alanda 'Kürt' gibi etnik dayatmalara ve hain projelere sessiz kalmak ne zamandan beri Atatürkçülük oluverdi! Yoksa bu Atatürkçülük halktan müminlerden gizlenen 'şeytan ayetleri' olmasın.

Sevgili cahil sosyoloğumuz, en iyisi dingili fazla zorlama, kıracaksın.

Galiba her öğün, öğünden fazla Atatürkçülük yiyorsunuz.

Rezil olacağınız kadar olmuşsunuz.

Galiba özerklik ihanetine sessiz kaldıkça Atatürk ismine her gün daha çok ihtiyaç duyuyorsunuz.

Atatürkçülüğü kıvırıp büküp HDP'nin ve Biden'ın yatağından geçirmeye de boşuna uğraşmayın.

Haaa, siz Atatürkçülüğün böylesinden mutlu oluyorsunuz, lafım yok, tasavvufun en meşhur lafıdır, 'dünyada ne kadar insan var Allah'a ulaşmanın da o kadar çeşitli yolu vardır' gibi, Atatürk'e ulaşmak için her insan istediği yol-yöntemi-manipüleyi deneyebilir.

Ve ama biz de kulağından tutar cehalet ve manipülasyonunuzu elaleme böyle teşhir ederiz.

Kardeşlerim, 'bir insan nasıl bu kadar saçmalayabilir' demeyin, bir insan bir grup bir tayfa, hırsla ihtirasla 'ben bilirim'le kendini bir .ok sanmayla, kibirle, yoldan çıkmaya görsün?

Sayın Kongar, okuyucunuzu bu kadar aptal cahil anlamaz bilmez görmeyi nereden kimden öğrendiniz?

Sakın!

AKP'den ve onun cemaat ve tarikatlarından ve şeyhlerinden olmasın?

'Sayın büyük Emre Kongar hazretleri, biz Atatürkçü gençler bugünkü yazınızı okuduk, ihya olduk huzur bulduk, Allah sizi başımızdan eksik etmesin, ancak bizim de bir sorumuz olacak, namazdan sonra önce Millet İttifak'ına mı dua edelim yoksa Atatürk'e mi?

'Aramızda tartışıp bir sonuca varamadık, ama Allah büyük zihnimiz açıldı duamıza bir çözüm bulduk, şöyle: Atatürk ve silah arkadaşları: Kaftancıoğlu, Buğra Kavuncu, Davutoğlu, Babacan, Biden...' deyip ortaya karışık bir dua sorunumuzu şimdilik çözer mi, sizce de dinimizce uygun mudur?