Atatürk’e ‘Büyük İngiliz projesi’ diyen astsubay hakkında karar

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için sosyal medya hesabından 'Büyük İngiliz projesi' diye yazan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rafi Ceran sosyal medyada çok büyük tepki topladı. Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada, astsubay Ceran'ın görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi. 

Atatürk’e ‘Büyük İngiliz projesi’ diyen astsubay hakkında karar

Facebook hesabından Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı profilin paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan jandarma astsubay Rafi Ceran’ın, Atatürk için Büyük İngiliz projesi” demesi tepki topladı.

Kars Arpaçay Doğruyol Jandarma Karakol Komutanlığı’nda görev yapan Ceran, Atatürk’le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini de savundu.

Sosyal medyada Rafi Ceran’a yönelik tepkiler yükselirken, “RafiCeran TSKdanİhraçEdilsin” etiketiyle paylaşımlar kısa sürede Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Rafi Ceran’ın sosyal medya hesabından muhalefet partileri için de çirkin paylaşımlar yaptığı görülüyor.

VALİLİK: GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kars Valiliği’nden yapılan açıklamada, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rafi Hasan Ceran’ın Kars İl Jandarma Komutanlığı Arpaçay İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görev yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rafi Hasan Ceran’ın sosyal medya hesabından devlet büyükleri aleyhine ve görev alanı dışında yapmış olduğu paylaşımlarla ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmış olup soruşturmanın selameti açısından 2 Temmuz 2020 günü görevden uzaklaştırılmıştır.