Atatürk’ün orijinal imzaları paylaşıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Harf İnkılabı ile Soyadı Kanunu'ndan sonra ve öncesinde kullandığı orijinal imzalarını paylaştı. Paylaşılan imzaların, dolaşımdakilerden farklı olduğu ve resmi belgelerde yer aldığı belirtildi

featured

Milli Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen haftalık basın bilgilendirme toplantısının ardından, Atatürk’ün Harf İnkılabı ile Soyadı Kanunu’ndan sonra ve öncesinde kullandığı orijinal imzalarına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, Atatürk’ün imzalarının dolaşımdakilerden farklı olduğu ve orijinal imzaların resmi belgelerde yer aldığı belirtildi. MSB yetkilileri, Atatürk’ün 6 farklı orijinal imzasının yer aldığı fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaştı.

Fotoğraflarda, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1915’te Anafartalar Grup Komutanıyken, 1919’da Temsil Heyeti Başkanıyken, 1921’de Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nden sonra, 1922’de Başkomutan olarak Büyük Taarruz’dan sonra, 1928’de Harf İnkılabı’ndan sonra ve 1934’te Soyadı Kanunu’ndan sonra kullandığı orijinal imzaları yer aldı. (AA)

Atatürk’ün orijinal imzaları paylaşıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!