Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye’nin üyeliğini askıya aldığını açıkladı

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye ile birlikte 7 ülkenin üyeliğini askıya aldığını duyurdu. Böylelikle sporcuların, herhangi bir EWUF (Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu) organizasyonunda yer almaları yasaklanmış oldu.

featured

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye ile birlikte 7 ülkenin üyeliğini askıya alarak, sporcuların, herhangi bir EWUF (Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu) organizasyonunda yer almalarını engelledi.

Federasyon, yayımladığı bildiriyle Türkiye’nin üyeliğini askıya aldığını açıkladı. Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, eski ismi olan ‘Avrupa Wushu Federasyonu’nun adının kullanılarak çelişkili bir wushu federasyonu kurulduğunu ifade ederek aldığı kararla Belçika, Hırvatistan, Bulgaristan, Ermenistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Sırbistan, Slovenya ve Türkiye’nin üyeliklerinin askıya alındığını belirtti. Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu’nun resmi sitesinde ise Belçika, Hırvatistan, Slovenya, Sırbistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Türkiye, üyelikleri askıya alınan ülkeler olarak belirtildi.

Türkiye Wushu Federasyonu yöneticisi Abdurrahman Akyüz’ün önderliğinde EUWUF adlı ikinci bir Avrupa Federasyonu kurulmasına EWUF’tan tepki gelmişti.

thumbnail
İlgili haber

Wushu Federasyonu’nun sorumlusu Hizbullah’tan hapis yatmış

Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu, Türkiye’nin üyeliğini askıya aldığını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!