Avusturya polisi turiste ‘Abdestimi kaçırıyorsun’ diyen Türk yayıncı için harekete geçti

Avusturya’da yaşayan Türk uyruklu Mesut Can Eray isimli kişi, Türkçe bilmeyen bir kadına kıyafeti nedeniyle hakaret edip bu görüntüleri sosyal medyada yayınladı. Eray’ın tepki çeken görüntüleriyle ilgili Viyana polisi harekete geçti.

featured

Youtube’dan yayın yapan Mesut Can Eray, kadın turiste “Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz.” ifadelerini kullandı. Genç kadının, Türkçe bilmediği için kendisine edilen hakaretleri anlamadığı ve Eray’a gülümseyerek yanıt verdiği görüldü.

Videonun sosyal medyada gündem olmasının ardından çok sayıda kişi, Eray’ın yaşadığı ülkede insanlara hakaret etmesine tepki gösterdi. Viyana polisi, videoyu paylaşan bir sosyal medya kullanıcısına konuyla ilgili yanıt verdi. Eray’ın hakaretleri için harekete geçildiğini ifade eden Viyana Polis Departmanı, “Bilgiler sorumlu polis karakoluna iletildi.” ifadelerini kullandı.

Avusturya polisi turiste ‘Abdestimi kaçırıyorsun’ diyen Türk yayıncı için harekete geçti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!