Aydilge’den ‘pavyon’ isyanı: Dilber dansıyla o acıların üzerinde tepiniyorsunuz!

İnci Taneleri isimli dizide Dilber karakterini canlandıran Hazar Ergüçlü'nün 'pavyon dansı' gündem oldu. Dilber'in elbisesi mağazalarda satışa çıkarken, pavyon dansı için kurslar da başladı. Şarkıcı Aydilge, "Dilber" akımına "Dans ederken siz bu acıların üzerinde tepiniyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

featured

Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Yılmaz Erdoğan imzalı İnci Taneleri, dizisinin ikinci fragmanında “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder” sözleriyle dans eden Hazar Ergüçlü’nün oyunculuk performansı sosyal medyada gündem oldu. Kimi dansı taklit etti kimi Dilber’in elbisesini satın aldı.

Ünlü şarkıcı Aydilge ise Dilber akımına tepki gösterdi. Aydilge sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Babamın yıllar önce bir hastası vardı. Pavyonda çalışan ve mide kanseri olan bir kadın. Aşırı içkiye, sigaraya ve şiddete maruz kalmış bir kadın. Babam ona kanser olduğunu açıkladığında kadın ‘Doktor bey ben zaten kanserin içindeyim’ demiş. Şimdi bu pavyon dansıyla ilgili amma duyar kastınız diyenler var. Evet kadınlar belki o elbise ile sadece beğenilmek ve popüler bir dansı taklit etmek, cinsel olarak arzulanmak istiyorlar. Kişisel tercihleri ne diyebiliriz ki. Ama şunu da hatırlatmak gerekir; o elbise sadece bir elbise değil, o dans sadece bir dans değil, onların temsil ettiği pavyon kültürü binlerce kadının acısıdır.”

Aydilge, sözlerinin devamında “Dans ederken siz bu acıların üzerinde tepiniyorsunuz” diyerek sosyal medyada var olan binlerce akım gibi onun da gelip geçici olduğunu ancak pavyonda çalışan kadınların yaşadığı acıların hiç geçmeyeceğini vurguladı.

Ayrıca ünlü şarkıcı, İnci Taneleri dizisinin fragmanında geçen “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder” sözünü hatırlatarak “Hesabı gerçekten Dilber ödeyecek… Belki de hayatlarıyla ödeyecekler” diyerek sözlerini bitirdi.

Aydilge’den ‘pavyon’ isyanı: Dilber dansıyla o acıların üzerinde tepiniyorsunuz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!