‘Ayhan Bora Kaplan’ soruşturması: Organize Şube Müdürü serbest bırakıldı

Ayhan Bora Kaplan davası kapsamında gözaltına alınan Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

featured

Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü soruşturmasında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Ankara Emniyeti Organize Suçlar Şube Müdürü Kerem Gökay Öner serbest bırakıldı.

thumbnail
İlişkili Haber
Ayhan Bora Kaplan soruşturması: Açığa alınan 3 emniyet müdürü gözaltına alındı

EMNİYET’TEKİ ‘AYHAN BORA KAPLAN’ DEPREMİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik’in gizli tanık yapıldığı, elektronik kelepçe takılıyken de önce bir restoranda tabancayla vurulduğu sonra da yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Kendisini dosyanın gizli tanığı olduğunu belirten Sertçelik, Erk Acarer’in yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye kumpas kurduğunu öne süren Sertçelik, bu iddialarla ilgili Emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmelerin tümünü yayınlayacağını söylemişti.

Sertçelik, ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ve Abdülhamit Gül, AKP Milletvekili Mücahit Aslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Sadık Soylu’nun isimlerini gizli tanık ifadesine eklemesini istediklerini belirterek ses kayıtlarıyla sosyal medyada paylaşmıştı.

Kayıtlarda, polis müdürü Şevket Demircan’ın Serdar Sertçelik’e “Bize Temiz Eller Operasyonu’nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen. MHP ile ilgili de patlat, geç” dediği yansımıştı.

Yaşananların ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ile Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında idari soruşturma başlatıp açığa alınmıştı. Daha sonra evlerinde arama başlatılan müdürler gözaltına alınmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber
İçişleri Bakanlığı, Ankara Emniyeti’ne müfettiş görevlendirdi: Ayhan Bora Kaplan’ı soracaklar
thumbnail
İlişkili Haber
İçişleri’nden ‘Ayhan Bora Kaplan’ kararı: 3 polis müdürü görevden uzaklaştırıldı
thumbnail
İlişkili Haber
Emniyet’te ‘Kaplan’ operasyonu: 3 müdürün evinde arama
thumbnail
İlişkili Haber
Ayhan Bora Kaplan soruşturması: 1’i komiser 4 kişi daha gözaltında…
thumbnail
İlişkili Haber
Ankara’da ‘acil’ zirve: Erdoğan, Kalın ve Tunç’la ne konuştu?
thumbnail
İlişkili Haber
Erdoğan’dan Emniyet’teki krize ilişkin mesaj: Kuklayı da kuklacıyı da biliyoruz

 

 

‘Ayhan Bora Kaplan’ soruşturması: Organize Şube Müdürü serbest bırakıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!