Ayşe Ateş’ten MHP’li Feti Yıldız’a 4 soru

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız'a iddianameden sorular yöneltti.

featured
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara Çukurambar’da öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianame tartışılmaya devam ediyor.

Son olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yapılan açıklama ve yayınlara tepki gösterdi.

MHP’li Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde bir kimseye veya bir kuruma hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, sadece iftira suçunu işlemekle kalmaz varsa şerefini de kaybeder” ifadelerini kullandı. 

‘AHMET YİĞİT YILDIRIM’IN SUAT BAŞARAN’IN UĞRADIĞI SALDIRININ EMRİNİ VERMESİ SUÇ UNSURU TEŞKİL ETMEKTE Mİ?’

MHP’li Yıldız’ın paylaşımına, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’ten yanıt geldi. Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, MHP’li Yıldız’a cinayete ilişkin hazırlanan iddianame hakkında sorular yöneltti.

Ayşe Ateş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bir hukukçu olması münasebetiyle, MHP Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın, partisinin bir an önce kabul edilmesi için Meclis’ten baskı ve çağrı yaptığı sözde iddianamede yer alan ve bilirkişi raporu ile de tespit edildiği sabit olan aşağıdaki yazışmalar hakkındaki hukuki görüşlerini almak isteriz:

1-) Tutuklu Tolgahan Demirbaş’ın bana, eşim Sinan Ateş’e ve onun yakın arkadaşlarına ait kişisel verileri Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yöneticileri ve emniyet güçleri vasıtasıyla hukuksuz yollardan ele geçirip kendisinden talep eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a göndermesi kanuna aykırı mıdır?

2-) Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın Tolgahan Demirbaş’a Ülkü Ocakları eski Genel Başkanlarından Suat Başaran’ın Ankara Esenboğa Havalimanı’nda uğradığı saldırının emrini vermesi bir suç unsuru teşkil etmekte midir?

‘KABUL EDİLMESİ İÇİN BASKI YAPTIĞINIZ SÖZDE İDDİANAMEDEKİ DELİLLER..:’

3-) Dönemin Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olup ve şu anda mevcut Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürüten Ömer Şanlı’nın 01/06/2022 tarihinde Pozantı’da bir dinlenme tesisinde Niğde İYİ Parti Başkan Yardımcısı Mümin İnan’a saldırı yapılması emrini vermesinin hukuk kitaplarında cezai karşılığı var mıdır?

4-) Yüksek hukuk bilgilerinize dayanarak bu yazışmaların ve yazışmaların akabinde gerçekleşen şiddet eylemlerinin bir suç unsuru teşkil edip etmediği konusu hakkında ne söylemek istersiniz? Suç unsuru teşkil ediyorsa cezai müeyyidesi nedir?

Kabul edilmesi için Meclis’ten açık çağrı ve baskı yaptığınız bu sözde iddianamedeki deliller üzerinden basına verilen demeçlere isnat, itham ve iftira demek…”

Ayşe Ateş’ten MHP’li Feti Yıldız’a 4 soru

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Fetiii sana diyor!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!