Azerbaycan'daki Kaşif Kozinoğlu

Azerbaycan'daki Kaşif Kozinoğlu

Emperyalist ağa babaların her dönem kullanmayı alışkanlık haline getirdikleri Yunanistan ve Ermenistan yine sahnedeler. 100 yıl önce de bunları "Türk"ün üzerine salmışlardı. Yine aynısı oluyor.

Hayat ileriye doğru yaşanır ama geriye doğru anlaşılır. Haydut devlet Ermenistan dün Azerbaycan Türklerine saldırdı. Şunu hatırlatmakta fayda var. Yıllar önce Anadolu topraklarında Türk komşularını katleden, Rus'un, Fransız'ın, İngiliz'in desteği ile Türk ordusunu kahpece arkadan vurmaya çalışan, hadsiz ve hukuksuz biçimde "Büyük Ermenistan" gazına gelen "Taşnak" zihniyeti bugün de sahnededir. Türk milletinden yedikleri bütün tokatlara rağmen bu virüs ermeni yönetiminde çoğalarak yaşamaktadır.

Sorguladığım teröristbaşı da bu zihniyetin kendilerine büyük yardımlar yaptığını anlatmış idi. Yine öğreniyoruz ki, işgal altında tuttukları öz be öz Azerbaycan toprağı olan "Karabağ"da PKK'lı teröristleri beslemeye başlamışlar. Bu çapsız ve haydut devlet kendi başına bu girişimleri yapamaz. Arkasında mutlaka emperyalist devletler var. En büyük hamisi elbette Rusya ve Fransa.

Yıllar önce Azerbaycan'a saldırdıklarında oradaki kardeşlerimizi “yalnız" zannetmişlerdi. Ama o dönem bölgeye giden rahmetli Kaşif KOZİNOĞLU ve diğer kahramanlar büyük mücadeleler vererek bu piyonların bir noktada durdurulmasını sağlamıştı. Bugün ve gelecekte de Azerbaycan Türklerinin yanında olacak, onlarla beraber mücadele edecek ve "Taşnak" zihniyetinin kafasını ezecek milyonlar var.

Akdeniz, Libya ve Suriye'de Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak isteyenlerin desteklediği Yunan ve Ermeni mevcut hükümetleri Türk dünyasının başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere her zaman ve şartta Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu bilsinler ve akıllarını başlarına alsınlar. Ermeni halkına tavsiyem ise şudur. Sizi felakete sürükleyen mevcut yönetiminizi ilk fırsatta değiştirin. Bu zihniyetin Ermeni halkına verdiği zarar tarih sayfalarında yazılıdır.

Biz Türkler vicdanlıyız, misafirperveriz, barış ortamını da severiz...Ama Topraklarımıza ve kardeşlerimize yapılan saldırılar karşısında milli mücadele yıllarındaki gibi haksız ve hadsizlerin başına dünyayı yıkarız. Benden söylemesi...

CIA elemanı Altaylı, Kozinoğlu’nu neden hedefine koydu? İşte Kozinoğlu’nu ölüme götüren suçları..