Aziz Yıldırım: Bütün FETÖ’cüleri afişe edeceğim

Fenerbahçe'de başkanlığa yeniden aday olacağını duyuran Aziz Yıldırım, "Bütün FETÖ'cüleri afişe edeceğim. Kanal D'de 3 Temmuz'u anlatan adam bugün Halk TV'de program yapıyor." dedi.

featured

Fenerbahçe’de seçimli genel kurul öncesi başkanlığa yeniden aday olacağını açıklayan Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi.

Aziz Yıldırım, burada yaptığı açıklamada Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Ben görevde oldukça bizi şampiyon yapmayacaklar” sözüne yanıt verdi.

Yıldırım, “Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi? Hakemler mi, TFF Başkanı mı? Kim? Eğer bunlar birbirine bağlıysa, alttan yukarı gitmeyeceğiz! Yukarıdan söyleyeceğiz!” dedi.

‘HÜKÜMETLE MÜCADELE YAPARIZ’

Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Devlet ayrı, hükümet ayrı! Biz devletle kavga edemeyiz! Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık! FETÖ konusunda iç içeydiler, hep beraber yürüdük! Onun için açık olacağız!”

Kimseyle kavga etmeyeceğim dedim ama benimle kavga ederlerse ederim. 6 sene önce ben ayrılırken herkes ‘Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu.’ dediler. Maalesef bugün geldik, ‘Aziz Yıldırım gelsin Türk futbolunu kurtarsın.’ diyorlar. Böyle bir memleket.’

‘FENERBAHÇE’Yİ ŞAMPİYONLUKTAN ETTİK’

Derdim Fenerbahçe’nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler… Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe’ye zarar verdik. Bunu biliyoruz. Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe’yi şampiyonluktan ettik, hep beraber…

‘FENERBAHÇE’NİN İSTEMEDİĞİ BİR ŞEY TÜRKİYE’DE OLMAZ’

Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe’nin durumunu dağıttlar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe’de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu’da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar.

Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe’nin istemediği bir şey Türkiye’de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz Fenerbahçe’den. Türkiye’nin Kuva-yi Milliye’si Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

‘KEYFİM YERİNDEYDİ, NEDEN ADAY OLDUM?’

Başkanlığa hiç niyetim yoktu. Keyfim yerinde, para da kazanıyordum. İşlerim tıkırında ama Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var, onu gördüm. Arkadaşlarıma ‘Biriniz aday olun, yürüyelim’ dedim ama ‘Sen varken olmayız’ dediler. O zaman mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık. Para konuşmadık.

‘BİZ KAYBEDERSEK MOURINHO’NUN PARASININ YARISINI DA ÖDEMEYİ TAAHHÜT EDİYORUM’

Jose Mourinho ile 2 saat yüz yüze görüştüm. Biz daha para konuşmadık. ‘Ben Konyaspor maçını izledim’ dedi. Bir aday telefonla konuşmuş, mevcut başkan menajerlerini göndermiş. Televizyona baktım, birileri ’12 milyon kendisi alacak, 3 milyon da yardımcıları alacakmış, bu kadar para verilir mi’ diyor. Sana ne? Adamın geldiği yok daha. Konuşuyoruz, şartlarda anlaşırsak gelecek. Suudi Arabistan’a gitmiyor. Paraya ihtiyacı yok. Yukarıda olan bir şey olduğunda sizi yukarı çeker. Roberto Carlos buraya geldi, ‘Biz Avrupa’da final oynarız’ dedi. Bunu bütün oyunculara enjekte etti. Herkeste bir hava oluştu. Fenerbahçe’nin kadrosu iyi, en fazla 3-5 oyuncu alırsınız ama başına insanlar lazım. Ben olaya böyle bakıyorum. Parasal olarak sıkıntı yok. 9 Haziran’da seçim olacak. Eğer onlar da Mourinho ile çalışmayı düşünüyorsa Şekip Bey’e rica edeceğim, beraberce gitsinler ve imzayı atsınlar. Biz kaybedersek Mourinho’nun parasının yarısını da ödemeyi taahhüt ediyorum.

‘TÜRKİYE’DE FETÖ BİTMEDİ’

Türkiye’de FETÖ yok olmadı. Sporda FETÖ operasyonu yapılmadı. Yapmaları lazım. Bunlar belli. Maalesef yapmıyorlar. Bunun yanında basında da yapmaları lazım. 55 tane basın mensubuyla alakalı suç duyurum var. Ben bütün FETÖ’cüleri afişe edeceğim. Her yerde FETÖ var. Her yere sızmışlar. Hiç biri hakkında işlem yapmadılar. Kanal D’de 3 Temmuz’u anlatan adam bugün Halk TV’de program yapıyor. Geldiğimde konuşacağım hep bunları.”

‘ALİ KOÇ İLE KÜS DEĞİLİM’

Fikirlerimiz ayrı. Divan Başkanlığına aday olan hanımefendi ve beyefendi, seçimden 1-2 gün önce beyanat verdi, ikisini barıştıracağız diye. Dedim ki, ‘benim adıma niye konuşuyorsunuz’. Nihat Özdemir, benim yanımda 12 sene hizmet etti. Sonra federasyon başkanı oldu, adama salladılar sonra da istifa etti. Benim Ali Koç ile sorunum yok. İcraatleriyle ilgili sorunum var”

Aziz Yıldırım: Bütün FETÖ’cüleri afişe edeceğim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Futbolu ve hatta basketbolu yerle bir eden, şikeyi her yere bulaştıran, NATO müteahhidi ve mafya babası Aziz efendi, uzun yıllardır yediği naneyi bir daha yiyor: Fetö’nün arkasına saklanmak!!! Aziz efendi, bu ayaklar koktu, bütün Türkiye işlediğin suçları az ya da çok biliyor, ayrıca bu suçlarını kendi ağzınla da ikrar ettin; “ne yaptıysam Fenerbahçe için yaptım”. Fetö’den bahseden sen, eskiden yardımcın olan, yıllarca birlikte hareket ettiğin, aile dostun Nihat Özdemir’in en baştaki fetöcülerden biri olduğunu bilmiyor olamazsın!? Yalanla kimseyi kandıramazsın Aziz efendi, haydi oradan.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!