Aziz Yıldırım’dan Dursun Özbek’in ‘ananas’ göndermesine yanıt: FETÖ yandaşlığı

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, "Google'a ananas, şike, halı sahada dostluk maçına bakın kim çıkıyor karşınıza." diyerek 'FETÖ' imasında bulunduğu sözlerine yanıt verdi. Yıldırım, Özbek'in açıklamasını "FETÖ yandaşlığı" olarak değerlendirdi. Peki Özbek'in "ananas" imasının altında yatan mesaj neydi? Detaylar haberimizde...

featured

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün dün gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a “Google’a ananas, şike, halı sahada dostluk maçına bakın kim çıkıyor karşınıza.” ifadeleriyle yüklendi.

thumbnail
İlişkili Haber
Dursun Özbek’ten Fenerbahçe’ye ‘şike’ göndermesi

AZİZ YILDIRIM’DAN YANIT

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in açıklamaları hakkında açıklama yayımladı. Yıldırım’ın açıklaması, Fenerbahçe’nin resmi hesabından da paylaşıldı.

Aziz Yıldırım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in bugün yapmış olduğu açıklamaları dikkatle izledim. Kendisine, Google’da “Fetöcü kulüp” şeklinde arama yapıldığında karşısına hangi kulübün çıktığını sormakla birlikte, “sarı-lacivert duvar”, “ne şikesi memleket elde gidiyor”, “50.000 kişi ile sivil darbe yapacaklardı” kelimelerini de aramasını ve karşısına çıkan sonuçları incelemesini tavsiye ederim. Yine bu Başkana, Şike Kumpası İddianamelerini, FETÖ Çatı Davası, Selam Tevhit, Ergenekon Kumpas İddianamelerini, Yargıtay Başsavcılığı Mütalaalarını ve yine Cumhurbaşkanlığı İnternet Sitesinde yayınlanan 15 Temmuz kitapçığını okumasını ve okuduğundan anladıklarını da kamuoyu ile paylaşmasını tavsiye ediyorum.

‘3 TEMMUZ RUHU ÖLMEMİŞTİR’

3 Temmuz ruhu ölmemiştir. Dipdiri bir şekilde ayaktadır. Bu ruh Ünal Aysal tarafından dile getirilen “bu ateş üflenerek sönmez” sözünü nasıl paramparça etmiş ise bugün de Dursun Özbek’in benzer sözlerini paramparça eder, edecektir. Fenerbahçe camiası, Dursun Özbek ve benzerleri korkup, sinerken, onların suyuna giderken FETÖ’ye savaş açmış ve kazanmış bir camiadır. O gün FETÖ’nün değirmenine su taşıyanlar malumdur. Bunlar arasında Galatasaray’ın eski başkanları ve mensupları da vardır. FETÖ’ye karşı verilen mücadelede ortada olmayan bu kişiler benim nazarımda FETÖ yandaşıdır. Onlarla mücadelem bitmemiştir. Tarih onların da eninde sonunda yargı önüne çıktığına ve hesap verdiğine şahitlik edecektir.

‘ERGEN ÇOCUK’

FETÖ’nün amacı büyük kitleleri karşı karşıya getirmek ve onları çatıştırmak, devletin bekasını ortadan kaldırmaktır. Dursun Özbek’in bilinçsizce yapmış olduğu hadsiz açıklamaları tamda bu amaca hizmet etmektedir. FETÖ seviciliği ile sportif rekabette avantaj elde etmek alçaklıktır, şerefsizliktir. Bugün her kim FETÖ seviciliği yapıyorsa alçaktır, şerefsizdir. 117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü daima milletinin emrinde devletin yanında olmuştur. Ergen çocuk açıklamaları ile 117 yıllık Fenerbahçe Spor Kulübü’nü sportif rekabete malzeme yapmak kimsenin haddi ve cüret edeceği bir şey değildir.

‘FETÖ YANDAŞLIĞIDIR’

Dursun Özbek’in entellektüel beslenme kaynağı olan Google, FETÖ’nün sözde lideri ve Galatasaray Kulübü ve mensuplarının ortak anıları ile doludur. UEFA Şampiyonluğunun posterini bile bir bütün olarak yayınlayamayan bir kulüp başkanının Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yapmış olduğu FETÖ yakıştırması tam anlamıyla bir aptallıktır. Fenerbahçe’ye FETÖ tarafından kurulduğu yargı kararları ile sabit olan Şike Kumpasını bir gerçekmiş gibi servis etmesi ise tam bir FETÖ yandaşlığıdır.

‘MÜCADELEM BİTMEMİŞTİR’

Başkanlık görevimin sona ermesi sonrasında da bu karanlık yapı ile mücadelem bitmemiştir. Halen de sürmektedir. Dursun Özbek ve benzerleri bizlerin Türk Futbolu adına vermekte olduğumuz bu mücadelenin neresindedir? Sessizliğimiz kendisini yanılgıya düşürmesin. Damarımızdaki kan da öfkemiz de değişmemiştir. Dursun Özbek bilmelidir ki yapmakta olduğumuz bu mücadelede karşımızda olanların akıbeti değişmeyecektir. Bu mücadeleye laf edenleri, mücadelemizi kendi küçük şahsi menfaatlerine meze edenlerin dilini kesmeyi de onlara dünyaya dar etmeye de gücümüz vardır. Yokluğumuzda kendini olduğundan farklı bir yere pozisyonlayan Dursun Özbek bilmelidir ki kendisi bizim nazarımızda sinek ikiliden daha büyük değildir ve ona daha çok söyleyecek sözümüz olacaktır.”

‘ANANAS’IN ANLAMI NE?

Özbek’in ananas imasının altında Fetullah Gülen’in Mustafa Koç’a ananas ve tesbih yollamasının olduğu öğrenildi.

Gülen’in Koç’a ananas ve tesbih yollamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılında yaptığı açıklamayla “ananas”ın bir FETÖ şifresi olduğunu ifade etmişti.

Erdoğan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Onursal Başkanı Rahmi Koç’un da ön sırada dinlediği konuşmasında, Gülen’in bir konuşmasında geçen Uganda’daki rafineri için Koç grubuna teklif götürülmesi, ananas ve tespih hediye edilmesi ifadeleri üzerinden “Ananas meselesinde, tesbih meselesinde kimse ağzını açmadı” demişti.

Bu gelişme üzerine açıklama yapan Mustafa Koç, Gülen’in ananas ve tespih hediyelerine ilişkin olarak, “Yok o ananas değilmiş de elmasmış, yok o bir şifreymiş. Bana ananas yollandı. Ben de aradım teşekkür ettim. Bu kadar basit. Bildiğiniz ananas yani, bu arada gayet de lezzetliydi. Sonra öğrendik ki Uganda, rafinerisiyle değil de ananasıyla meşhurmuş hakikaten” demişti.

Hürriyet’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan Koç, Gülen ile görüşüp görüşmediği konusunda, “Hangi kulvardan olursa ülkemizde önemli ve etkili olan tüm isimlerle görüşebilirim ve görüşürüm. Bu da kimseyi ilgilendirmez. Bu bağlamda, ben kendisiyle görüştüm” açıklamasını yapmıştı.

 

Aziz Yıldırım’dan Dursun Özbek’in ‘ananas’ göndermesine yanıt: FETÖ yandaşlığı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 28 Şubat 2024, 11:02

  ”O zihniyet, bu kulübün kapısından giremez!”

  Aziz Yıldırım.

 2. “Benden yana olmayan herkes, ya fetocudur, ya komunisttir, ya vs. Bu akıl ve mantık dışı felsefe, ancak zekası olmayanların işi olup, hala arkasına sığınarak yaşamaya çalışanlar vardır. Türkiye’de futbolu yerin dibine sokan adam olan Aziz Yıldırım’ın elinde de feto dışında bir silah yoktur, onun için hiç bir zaman önüne geçemediği 500 yıllık tarih ve asaletin sembolü olan Galatasaray’a ve Galatasaraylılara da aynı suçlamayı yapmak sığınılacak tek limandır!!! Aynı Aziz Yıldırım, bir dönem kendi yardımcısı olan Nihat Özdemir’i bu konuda nedense hiç gündeme getirmemektedir!?

  • 28 Şubat 2024, 14:18

   Fetoya ve iktidara sadece Aziz Yıldırım karşı gelebilmiştir ve bedelini de ödemiştir. Hayat böyle bir şey işte. CHP’yi de Atatürk kurdu ama bak bugün nerelerde, ne hallerde.
   500 yıllık olması 00 ‘a düşmesine/düşürülmesine engel değil. Konu kulüpler değil, yöneticilerdir; karıştırmayınız.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!