‘Baba evine dönün’ demişti… Özgür Özel’den ‘Muharrem İnce’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'baba evine dönün' çağrısının ardından, "Muharrem İnce, CHP'ye döner mi?" sorusu merak konusu oldu. Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, CHP'den Muharrem İnce'ye resmi davet gitmediğini belirtirken, Özgür Özel'den de konuya ilişkin açıklama geldi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında, “CHP baba evidir. Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel’dedir ne Kemal Bey’de. Gelin baba evine, değiştirelim, gelin baba evine güçlenelim, gelin kimsesizlerin kimsesizi olalım” diye seslenmişti.

TANJU ÖZCAN DÖNÜŞ İÇİN DİLEKÇE VERDİ

Özgür Özel’in Meclis grup kürsüsünden yaptığı bu çağrı üzerine, 26 Temmuz’da CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partiye yeniden üyeliği için dilekçe vermişti. Özcan, “Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece CHP’ye davet edilsem de dönmeyeceğimi söylemiştim. Çünkü derin fikir ayrılıklarımız vardı. Yeni Genel Başkanı’mızla değişim oldu CHP’de. O yüzden ben de talep edilmesi halinde veya ‘buyur gel’ denilmesi halinde döneceğimi ifade etmiştim. Dün itibariyle CHP Bolu İl Başkanı’mıza dönüş talebimle ilgili dilekçemi verdim, o da Genel Merkez’e götürdü.” diye konuşmuştu.

‘MUHARREM İNCE’NİN DE BABAEVİ’

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de CHP’ye geri dönmesini temenni ettiğini ifade eden Özcan, şöyle konuşmuştu:

“Sayın Genel Başkanımızın babaevine dönme tabiri çok güzel oldu. CHP nasıl benim babaevimse, Özgür Özel’in babaeviyse en az bizim kadar Muharrem İnce’nin de babaevi. Artık ayrı gayri olmaması lazım. Ayrı parti kurarak sonuç almanın çok kolay olmayacağını Muharrem İnce gibi tecrübeli bir siyasetçi de görmüştür. Eğer partiye dönerse kendi dönüşüm kadar sevinirim.”

‘İNCE’YE GELMİŞ RESMİ BİR TEKLİF YOK’

Özcan’ın çağrısının ardından “Muharrem İnce, CHP’ye döner mi?” sorusunun yanıtı merak edildi. CNN TÜRK’e konuşan Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, CHP’den Muharrem İnce’ye resmi davet gitmediğini altını çizdi. Sayan, “Muharrem İnce bir partinin genel başkanı. Biz bir partiyiz. Eğer resmi davet yapılırsa icabeten bir cevap verilir” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN TANJU ÖZCAN VE MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI

Halk Tv canlı yayınında yaptığı açıklamada Özgür Özel, Tanju Özcan’ın partiye yeniden üyeliği için dilekçe vermesiyle ilgili konuştu. Özel, Tanju Özcan’ın tekrar CHP’ye dönmesiyle ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’na danışacağını açıkladı.

Özel, “7. Genel Başkanımız (Kemal Kılıçdaroğlu) Tanju Özcan vakası üzerinden bir görüşme yapmış. O görüşmede de Sayın Genel Başkanın olumlu bir tutumu olmuş. Yine başvuru gerçekleştikten sonra Genel Başkanımı da bir telefonla arayıp sorarım. ‘Tanju Özcan geri gelmek istiyor geçmiş dönemde bir şeyler vardı nasıl düşünülür’ diye.” ifadelerini kullandı.

Özel, Muharrem İnce ile ilgili ise “Muharrem İnce başka bir partinin genel başkanı. Onun için bir şey söylemem doğru olmaz. Kendisinin seçimlerde lider olmak gibi bir hayali hedefi var.” dedi.

 

‘Baba evine dönün’ demişti… Özgür Özel’den ‘Muharrem İnce’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kemal Kılıçdaroğlu na Danışıcaksan Adam Değilsin ve Sana Oy vermem.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!