Babacan, Alltılı Masa’nın ‘ilk icraatını’ açıkladı

Ali Babacan, 6'lı masada yaşanan ilk icraatı şaşkına uğratan sözleriyle duyurdu. DEVA Partisi lideri ortak çalışma grubunda kullanılacak yazı fontu, puntosu, satır aralığı, metinlerin dili ve köşe boşluklarının belirlendiğini ifade etti.

featured

6’lı masa ilk toplantının yapıldığı 12 Şubat’tan bu yana yaptığı toplantılarda cumhurbaşkanı adayını belirleyemezken, her toplantıda birbirine benzer ve somut olmayan bildiriler yayınlayarak dağıldı. 6’lı masada yer alan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti genel başkanlarının ilk icraatını katıldığı bir canlı yayında duyurdu. Babacan, bildirilerin dili, yazı fontu, puntosu, kağıttaki kenar boşlukları ve kullanılacak dilin çalışma grubu tarafından belirlendiğini söyledi.

Babacan ayrıca, Almanya ve Hollanda gibi başarılı bir model olacaklarının da altını çizdi.

BABACAN: YAZI PUNTOSU VE FONTUNU BELİRLEDİK

Ali Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar TV’de Kabataş yalancısı Elif Çakır ve ‘Yetmez ama evet’çi Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. Masada bir çalışma grubu kurduklarını, bu grubun çalışmalarına süratle başladığını öne sürdü.

Babacan, 6’lı masanın söz konusu çalışmasını tuhaf ifadelerle paylaştı:

“Ortak çalışma grubumuzu 2 Ekim’de kurduk ya, arkadaşlar hemen 8 Ekim’de çalışmaya başladı. Çalışma esas, usüllerini belirlediler.

Yazılacak metinlerde kullanılacak punto, font, satır aralığı, marjlar, metinlerin dili…”

Sunucunun, “6’lı masada Almanya modeli” sözleri sonrası Babacan, “Almanya, Hollanda gibi iyi çalışan demokrasi modelleri. İtalya’da mesala sık sık kavga ediyorlar. Kim niye dağılıyor, kim nasıl birlikte yapabiliyor? Türkiye bu süreci ilk defa yaşayacak.”

 6’LI MASA, SEKİZİNCİ KEZ TOPLANACAK

Şimdiye kadar 7 defa toplanan 6’lı masa henüz adayını belirleyemedi ve elle tutulur bir karar alamadı. Bir türlü ortak bir karar alamadıkları için tabanlarının eleştirileriyle karşılaşan 6’lı masa, 2. tur toplantılarına geçiyor. 6 muhalif lider, 8. toplantı için 14 Kasım’da tekrar yuvarlak masa etrafında toplanacak.

Masanın 8’inci görüşmesi, son toplantıdan tam 42 gün sonra gerçekleşecek. 8. toplantı, liderlerin son açıklamalarının gölgesinde gerçekleşecek.

Babacan, Alltılı Masa’nın ‘ilk icraatını’ açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Muhalif oldukları tek şey Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk. Altılı+lı masa ve iktidar masası! Hepiniz Türk milletine muhalifsiniz!

  2. 4 hafta önce

    normal tabi, ergenekon kumpaslarinda bayagi tecrube edindiler. Evrak nasil hazirlanir, hangi yazi sekli kullanilmalidir. Ozellikle yazi sekli cok onemli. Eger 2012 tarihli belge uretecekseniz dikkat etmeniz gerek, fontunuz 2016 olmasin. Insan icine cikamamalari gerekenler devlet yonetmeye aday olabiliyor ..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!