Babacan: Beraber iktidarı devralıp ülkeyi yöneteceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan "Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak ortak adayımızla beraber iktidarı devralıp ülkeyi yöneteceğiz.” dedi.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan  6’lı masaya ilişkin mesajlar verdi.

KRT TV’de Savaş Kerimoğlu’nun sunduğu Ana Haber’in konuğu olan Babacan “Altılı Masa Sayın Erdoğan’ın korkulu rüyası haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilki gerçekleştirip altı parti beraberce tüm politikalarda uzlaşarak seçimden sonra ülkeyi nasıl yöneteceğimizi ve neler yapacağımızı seçimden önce kararlaştırarak seçime doğru gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak ortak adayımızla beraber iktidarı devralıp ülkeyi yöneteceğiz.” dedi.

‘HÜKÜMETİN PROGRAMINI BİTİRECEĞİZ’

Babacan şunları söyledi:

“Biz cumhurbaşkanı adayına karar vermek için oturmuyoruz. Cumhurbaşkanı adayımızı çalışmalarımız bittikten sonra açıklayacağız. Geçiş sürecinin yol haritasını bitireceğiz. Seçimlerden sonra kurulacak hükûmetin programını bitireceğiz. Ondan sonra ortak adayı konuşmaya başlayacağız.

‘5 YILIN PLANLAMASINI YAPIYORUZ’

Aklınıza gelen her alanda DEVA Partisi olarak eylem planları açıkladık. Tarımdan sağlığa, dijital dönüşümden sanayiye, ekonomiden yargı reformuna kadar… Türkiye’de bir ilk. Her konuda çözüm üretiyoruz. İktidarın elinde seçimden sonra yapacaklarıyla ilgili bir program gördünüz mü? Sıfır. Biz 5 yılın planlamasını bugünden yapıyoruz. DEVA Partisi olarak bunları hazırlıyoruz.

‘ANAYASA TEKLİFİ HAZIRLADIK’

Türkiye’de ilk defa altı parti tam bir mutabakat içerisinde anayasa teklifi hazırladı. 28 Kasım’da da Türkiye’ye bunu duyuruyoruz. Biz üretiyoruz ama öbür tarafta bir üretim yok. Sayın Erdoğan’a, Sayın Bahçeli’ye soruyorum: Sizin yeni anayasa teklifiniz nerede? 2 yıl önce açıkladınız. Haydi, ortaya koyun bakalım bir şeyler. Yeni, komple anayasayı bırakın bir iki maddelik değişiklik için kıvranıyorlar.

Altı partiden herhangi birisinin parlamenter sistemin altına imza attıktan sonra dönüp dolaşıp gidip de şu andaki hükûmetin peşinden koşacak hali yok. Böyle bir şey işin tabiatında yok. Sayın Erdoğan bazı partilerin teşkilatlarına ve tabanlarına hitap etmeye çalışıyor.

İSTİKLAL’DEKİ BOMBALI SALDIRI VE SOYLU’NUN MESAJLARI

Kusura bakmasın kimse ama Türkiye’nin bugünkü içişleri bakanını referans alıp onun söylediklerine güvenip hiçbir adım atmayız. Böyle bir şey yok. Terör konusunda cumhurbaşkanı ABD’ye teşekkür ediyor. Biz ona mı güveneceğiz, yoksa İçişleri Bakanı’nın ‘ABD’nin taziyesini kabul etmeyeceğiz’ demesine mi? Bu kadar yanıltıcı bilginin çok olduğu bir ortamda kimse kusura bakmasın bugünkü hükûmet kaynaklarının verdiği her bilgiyi özel süzgeçten geçiriyoruz.”

Babacan: Beraber iktidarı devralıp ülkeyi yöneteceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!