Babacan: Erdoğan bana ‘Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım’ dedi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine "AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım" dediğini söyledi.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, önceki gün gazetecilerle bir araya geldi.

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan’ın aktardığına göre, Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a “ben bir daha aday olmayayım” demiş.

Tezkan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a ben bir daha aday olmayayım demiş. Erdoğan itiraz etmiş. AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım demiş…

Demiş mi demiş….

Babacan sonra işler değişti diyor; güç zehirlenmesi oldu… Biz demeyi bıraktı ben demeye başladı. İstişarenin yerini talimat aldı.

(Yazının sonunda bir parantez açayım. Kimse 2014 yılında başbakanlığı ve AKP genel başkanlığını bıraktı, kurala uydu demesin. Fiilen hiçbir gün, hiçbir saat, hiçbir dakika bırakmadı. Bu ayrı ve önemli bir yazı konusu. Parantez kapandı)

Babacan’la aynı görüşteyim. Türkiye’nin en büyük sorunu güç zehirlenmesi…”

BABACAN’DAN PARTİSİNE ADAYLIK TALİMATI

Öte yandan Babacan, aday belirleme sürecinin kendi partisinde nasıl işleyeceğini konusunda, da “Biz kendi arkadaşlarımıza artık aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedik” dedi.

 

Babacan: Erdoğan bana ‘Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!