Babacan’dan Davutoğlu’na: Böyle yol yürünmez

Babacan, Davutoğlu'nun Saadet ve DEVA Partisiyle birlikte üçlü deklarasyon önerisine karşı partisinden gelen itirazın gerekçelerini anlattı.

featured

Karar TV canlı yayınında Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisi gibi eski AKP’li Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun Saadet Partisi ve DEVA Partisi’ne ortak deklarasyon götürmesi üzerine partisinin yönetim kurumunun tümünün ret oyu verdiğini açıklaması üzerine konuştu.

Elif Çakır’ın “21’de 21 reddedildi cevabı biraz sert olmamış mı?” sorusuna Babacan şu cevabı verdi:

“Biz bir partiyi reddetmiyoruz. Partinin önerdiği bir metni de reddetmiyoruz. Burada kabul edilmeyen, zamanı, şekli.. Buna öyle bakmak lazım. Yazılı mülakatlarda mesajın yansıma sorunu var. 3 günde 6 şehri ziyaret ettiğimiz programda 40 dakikalık İsmail Saymaz ile söyleşi ortamıydı.

Yoğun bir programda sert mi oldu, yumuşatalım mı konusuna girersek olmaz. Birbirimizin samimiyetinden emin olmazsak, böyle ufak tefek şeylere hemen alınganlık gösterirsek bu yol beraber yürünmez zaten. Altılı masa diye bir yapı kurduk, yol arkadaşlığı var. Tüm bu süreçte böyle ufak tefek şeylere takılırsak bu uzun yol yürünmez. Herkes birbirini biraz idare edecek, anlayışla karşılayacağız.”

thumbnail
İlgili haber

Davutoğlu’dan Babacan’a sitem: Sizi ne rahatsız etti?

thumbnail
İlgili haber

Davutoğlu’ndan Babacan’da ‘altılı masa’ tepkisi: Şüphe uyandırmamak lazım

Babacan’dan Davutoğlu’na: Böyle yol yürünmez

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Babacan burada çok haklı. Biliyoruz ki 6’lı masa asıl konular olan Kürdistan Açılımından ve Sığınmacı işgalinden yanalar dolayısıyla gerisi ıvırzıvır konulardır..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!