Bacoderm krem nedir? Ne işe yarar?

Cilt üzerine sürülüp bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılan Bacoderm krem beyaz renkli bir pomattır. Cilt rahatsızlıkları olan kişilerin doktor tavsiyesi altında genellikle kullandığı etkili bir kremdir. Peki, Bacoderm krem nedir? Bacoderm krem ne işe yarar?

bacodermkrem nedir

Ciltteki iltihaplı ve derin yaraların iyileşmesinde etkili bir antibiyotik olan Bacoderm krem, pek çok kişinin cilt şikayetlerine çözüm sunar. Ciltte oluşan bakterilerin protein üreterek büyümesini engelleyerek bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Peki Bacederm krem nedir ve ne işe yarar? Bacoderm kremin güncel fiyatı nedir?

BACODERM KREM NEDİR?

Bacoderm krem, cilt üzerinde oluşan bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi eden bir antibiyotiktir. Bacoderm kremin etken maddesi mupirosin, 15 g’lık tüpler içinde %2 a/a oranında bulunur. Bacoderm krem etken maddesi olan mupirosinin yanında ayrıca aktif olmayan polietilen glikol içerir.

BACODERM KREM NE İŞE YARAR?

Bacoderm krem, bakteriyel cilt enfeksiyonlarına ve yaraları iyi gelmesi nedeniyle pek kişi tarafından kullanımdadır. Aşağıda belirtilen rahatsızlıkları olan kişilerin doktor kontrolü olmadan Bacoderm krem kullanması kesinlikle tavsiye edilmez. Rahatsızlığı olan kişilerin hızlı şekilde doktora danışması gerekir. Bacoderm kremin bıraktığı etkiler ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

– Deri altı kistlerinin tedavisinde etkilidir.
– Çarpmaya bağlı kemik ağrılarında etkilidir.
– Ciltte oluşan bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkilidir.
– Deri çatlaklarını onarma konusunda etkildir.
– Vücutta çeşitli yollarla oluşan kesik ve yaraların tedavisinde hızlandırıcıdır.
– Cilt üzerindeki çıbanların tedavisinde etkilidir.
– Kişiyi sosyal hayatta da zorlayan kıl dönmesi ya da kıl kökü iltihabının tedavisinde etkilidir.
– Dolama hastalığına karşı iyileşmede etkilidir.

BACODERM KREM NE İÇİN KULLANILIR?

Bacoderm krem yukarıda verilen rahatsızlıklara karşı iyi gelir. Ayrıca Bacoderm kremin kullanımı sonucunda kişide bıraktığı olumlu etki aşağıdaki gibi sıralanabilir:

– Cildi besler ve cildin yenilenmesini sağlar.
– Antibiyotik içeriği hastalıkların hızlı iyileşmesini sağlar.
– Apsenin ameliyatsız tedavisini sağlar ve kremin kullanımı sayesinde apse tekrarlamaz.
– Ciltteki yara ve sivilce lekelerini ortadan kaldırır.
– Cilt iltihaplarını kurutur.

BACODERM KREM NASIL KULLANILIR?

Bacoderm krem ekseriyetle günde 2-3 kez olmak kaydıyla 10 gün boyunca ilgili bölgeye sürülür. Bu ekseri kullanım hastalar tarafından uygulanmamalı derhal bir doktora danışarak doktorun belirttiği tarife uygun şekilde kullanmalıdır. Doktorun tarifi doğrultusunda 7 gün boyunca herhangi bir iyileşme görülmediği durumda tekrardan doktora danışılmalıdır. Doktorunuzun aksi bir deyimi olmadığı durum dahlinde 10 günden uzun bir süre kullanmayınız. Bacoderm kremi bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz, arzu ederseniz bölgenin üzerine bir örtü örtebilirsiniz.

Çocuk ve yaşlılarda özel bir doz ayarlaması yoktur, sadece doktor kontrolü altında kullanılması gerekir. Karaciğer yetmezliğinde özel bir doz ayarlaması bulunmazken orta ve şiddetli böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaması gerekir.

BACODERM KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tüm ilaçların farklı kişilere yan etki gösterme potansiyeli vardır ve aynı bunun gibi Bacoderm’in de böyle bir ihtimali vardır. Alerjik reaksiyon gösterebileceği gibi aşırı hassasiyeti olan kişilerde de muhtelif yan etkiler gösterebilir. Bu reaksiyonlar aşağıdaki gibi olabilir:

– Kollaps ve bilinç kaybı meydana gelebilir.
– Kaşıntılı genel döküntü ve kabarmış bir cilt
– Ağız ve yüzde şişlik
– Düşük bir ihtimal olsa da kalın bağırsak iltihabı, mukuslu ishal, ateş ve karın ağrısına yol açabilir.
– Kurdeşen
– Bölgesel yanma

BACODERM KREM FİYATI NE KADAR?

Bacoderm kremin 2024 yılına ait güncel fiyatı 92.01 TL’dir.

Bacoderm krem nedir? Ne işe yarar?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!