Bahar Candan ve Nihal Candan’ın sorgusunun ayrıntıları ortaya çıktı

'Kara para aklama' ve 'Suç örgütüne üye olma' suçundan tutuklanan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin savcılık sorgusunun ayrıntıları ortaya çıktı.

featured

‘Suç örgütüne üye olma’ ve ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin savcılık soruşturması ve mahkemedeki ayrıntıları ayrıntıları ortaya çıktı.

Habertürk’ün haberine göre, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınıp mahkemeye tutuklanma talebiyle gönderilen Candan kardeşlere 3 Mayıs’ta tutuklanan çete lideri Onur Apaydın bağlantısı soruldu. Bahar Candan “Ablamdan ayrıldıktan sonra bilinen restoranlarda, Etiler’deki bilinen mekanlarda bir araya geldik. Şahıslarla bir kere yemek yemiş olabiliriz, onun dışında hiçbir bağlantımız yok. Birkaç yıldır ben bu telefonumu kullanıyorum. Biz Onur Apaydın’ı Kaan diye biliyorduk. Gerçek adını bilmiyorduk. Kendisini de bir yıldır tanırım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum” dedi.

KAAN HAMZAOĞLU OLARAK BİLİYORMUŞ

Nihal Candan da Onur Apaydın’ı Kaan Hamzaoğlu olarak tanıdığını, kendisiyle ayrıldıktan sonra gece kulübünde sadece karşılaştıklarını söyledi. Çete olduklarını bilmediklerini ve onlarla bir bağlantısının olmadığını iddia etti.

Sorulan sorular arasında, ismi Onur Apaydın ile bağlantılı çıkan ünlü isimlerin kadın doktoru Refik Ersin E. de vardı. Candan kardeşler ‘Refik Ersin E.’yi tanıyor musunuz’ sorusuna, tanımadıklarını ve doktorla da herhangi bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

‘O GECE KULÜBÜNE BİR TEK BİZ GİTMİYORUZ’

Sorulan sorular arasında Etiler’de bulunan gece kulübünün sahibinin ismi de yer aldı. Soruşturmada Candan kardeşlere ‘İ.O.’yu tanıyor musunuz’ denildi. Candan kardeşler, İ.O’nun Etiler’deki gece kulübünün sahibi olduğu için tanıdıklarını iddia etti.

Candan kardeşler “O gece kulübüne bir tek biz gitmiyoruz. Birçok ünlü isim gidiyor. Biz de o mekana gittiğimiz için mekan sahibini tanıyoruz” dedi.

2021’DE İHRAÇ EDİLMİŞ

2020’de başlanan soruşturma, 3 Mayıs 2023’te düzenlenen operasyonla devam etti. Çetenin lideri olduğu iddia edilen Onur Apaydın’nın, eski polis memuru olduğu ortaya çıktı. Karıştığı adli bir suçtan dolayı 2021’de ihraç edilen Onur Apaydın, tutuklu bulunuyor.

CANDAN KARDEŞLER NEDEN TUTUKLANDI?

Mahkemede dinlenen Candan kardeşler serbest bırakılmayı talep etti. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Candan kardeşler suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkeme başkanı tutuklama kararını şöyle bildirdi:

“Dosyada şüphelilerin ifadeleri, müştekilerin beyanları, dosyada bulunan tüm bilgi ve belgeler, tanık beyanlarının bulunması, dosyada delillerin tamamen toplanmamış olması dikkate alındığında, isnat olunan eyleme yasada, öngörülen cezanın alt ve üst sınırı dikkate alındığında kaçma şüphesinin bulunduğu, katalog suçlardan olması nedeniyle, adli kontrol tedbirleri ile yeterli etkili hukuksal denetim sağlamayacağı değerlendirilerek tutuklanmalarına karar verildi.”

Bahar Candan ve Nihal Candan’ın sorgusunun ayrıntıları ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!