Bahar-Nihal Candan kardeşlerden tutukluluk itirazı… Mahkeme kararını verdi

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşlerin davasında yeni bir gelişme yaşandı.

featured

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşlerin davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan, kamuoyunda Nihal Candan olarak bilinen Gülnihal Çiçek ile Hacı İsrafil Sağlam hakkında, ‘Suç örgütü üyesi’ olmak suçundan gözaltı kararı verildi. 14 Kasım’da gözaltına alınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler 16 Kasım günü “suç örgütüne üye olmak’ suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TUTUKLULUK İTİRAZI REDDEDİLDİ

Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin tutuklanmasının ardından avukatları tarafından tutukluluğa itiraz edildi. Tahliye olunmaz ise adlı kontrolle serbest bırakılması talebinde bulunuldu.

Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin tutukluluğu için yapılan itiraz mahkeme tarafından reddedildi.

Candan Kardeşlerle ilgili en son öğrenilen bilgi, fon dolandırıcılığıyla gündeme gelen Seçil Erzan’ın da onlarla aynı koğuşa konduğuydu.

NE OLMUŞTU?

Bahar ve Nihal Candan kardeşler Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği tarafından 16 Kasım günü tutuklanmıştı. Mahkeme tutuklamayı şöyle açıklamıştı: “Dosyada şüphelilerin ifadeleri, müştekilerin beyanları, dosyada bulunan tüm bilgi ve belgeler, tanık beyanlarının bulunması, dosyada delillerin tamamen toplanmamış olması dikkate alındığında, isnat olunan eyleme yasada öngörülen cezanın alt ve üst sınırı dikkate alındığında kaçma şüphesinin bulunduğu, katalog suçlarından olması nedeniyle, adli kontrol tedbirleri ile yeterli etkili hukuksal denetim sağlamayacağı değerlendirilerek tutuklanmalarına karar verildi.”

Bahar-Nihal Candan kardeşlerden tutukluluk itirazı… Mahkeme kararını verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!