Bahçeli: Hacıbektaş ilçesindeki arsamı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Milli birlik ve kardeşliğimiz adına almış olduğum bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum. Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5 bin 788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu'na hibe ediyorum" dedi.

featured

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Merhum Hocamız Prof.Dr. Erol Güngör diyordu ki; ‘Nerede evliya kabri varsa orası Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk de yok demektir.’ Gönül dünyamızın yüksek mimarları, inanç hayatımızın şanlı mihmandarları bizi biz yapan vatan, millet ve iman türbedarlarıdır. Mazi kayıtlarımızın mana ve muhtevası değerlendirildiğinde, Anadolu’yu ve Balkanları imar ve ihya eden manevi önderlerimizin Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu elden ele kahramanca taşıdıkları, kararlılıkla tebliğ ettikleri gayet net olarak anlaşılacaktır. Horasan erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Merhum Hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın ‘Kolonizatör Türk Dervişleri’ diye tanımladığı kutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan mukaddes yüzleri olmuşlardır. Horasan, ‘Güneşin Doğduğu Yer, Güneş Ülkesi’ diye bilinmektedir. Horasan mukadderat hazinemiz, kardeşlik ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur. Buna gerek yoktur. Kaldı ki bu makul değildir. Alevi de bizim, Sünni de bizimdir. Hepsi birden Türk milletinin asil ve eşit mensuplarıdır. Türk ve Müslüman olmak güzelliklerin en güzelidir. Hem nimet, hem bereket, hem de varoluşumuzun ziynetidir. Milli birlik ve kardeşliğimiz adına almış olduğum bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum. Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum. Mezkur federasyon yönetimiyle Mersin Mitingimiz öncesinde yaptığım bir görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle de paylaştım” açıklamasında bulundu.

‘ALEVİ DE BİZİZ, SÜNNİ DE BİZİZ, CAFERİ DE BİZİZ’

MHP Genel Başkanı Bahçeli açıklamasının devamında, “Unutulmasın ki, biz ezelden ebede uzanan ve asla kırılamayacak kardeşlik bağlarına sahibiz. Hiç kimseyle ayrımız, gayrımız yoktur. Mevzi farklılıkların muhteşem ve tarihi kaynaşmamıza herhangi bir engel çıkaramayacağına yürekten inanıyorum. Alevi de biziz, Sünni de biziz, Caferi de biziz. Hepsinden önemlisi ve önceliklisi biz Müslüman Türk milletiyiz. Horasan Erenleri Federasyonu’na hediye ettiğim arsanın takdire şayan nice hizmetlere ve manevi ilerlemeye vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı olsun. Anadolu’nun Türklükle ve İslam’la müşerref olmasını sağlayan hikmet ve hidayet ehli Allah dostlarını, Ehli Beyt’in aziz büyüklerini, ezcümle muhterem ceddimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Hacıbektaş ilçesindeki arsamı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 ay önce

  Kararınızı kutluyorum Devlet Bahçeli Bey.

 2. 1 ay önce

  Dernek, vakıf tamam da federasyon nedir, bilmediğimden soruyorum. Bilen cevaplarsa memnun olurum. Bu tür oluşumlarda federasyon neyi ifade eder?

  • 1 ay önce

   En az beş derneğin bir araya gelmesiyle oluşan yapıya “Federasyon” deniyor. Derneklerin üyeleri birey ya da firma olabilirken, Federasyonların üyeleri sadece dernek olabilir. Federasyonun da üst yapısı konfederasyondur. Konfederasyonların da üyeleri sadece federasyonlar olabilir. Ülke yönetiminde kullanılan “Federasyon” deyimi ile ilgisi yok yani.

  • 1 ay önce

   futbol federasyonu gibi düşün türkiye ve dünyadaki aynı düşünce ve amaçdaki derneklerin üst kurul oluşturması gibi bişey olarak biliyorum

 3. 1 ay önce

  İslam dinini imamdan ve mezhepten Allah kendisi arındırsın. mezhep İslam dinine inanan hakların arasına nifak sokar ve imam da kendi menfaati için halkı doğru din bakışından mehrum eder

  • 1 ay önce

   Allah diledigini yapar, ancak kendi tecrubemde ve Kuran ayetlerinde gordugum, bizden beklenen kendi emek ve irademizi ortaya koymamiz ve sabretmemiz. Arinmak yatmakla olmuyor yani. Oyle olsaydi boyle olmazdi. Bakara-214.

   Cevapla
 4. 1 ay önce

  Erinmedim baktim. Dune kadar varligi mechul olan, Google da bile kaydi olmayan, baskani belli olmayan, adresi sadece Dervisaga olan federasyon. Cok muhim isler. Bir yorumcu da kararinizi kutluyorum demis. Mustehak bu millete.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!