Bahçeli: HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Bahçeli’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar şu şekilde:

Merhum Cemil Meriç’in dediği gibi, “Fikir adamı için namus abeste direniş değil hakikate teslimiyettir.” Gerçek münevverin aydınlatması için önce kendisinin aydınlığa kavuşması lazımdır. Karanlığa mahkum ve meftun olan mefluç zihniyetlerin aydın iddiası apaçık sahtekarlıktır.

Gerçek münevver hakikati özümser, halkı dinler, hakkı söyler, yalan maskelerini birer birer indirip âdeme havale eder. Türkiye’nin en temel sorunlarından birisi aydın sorunudur.

Bunlar öylesine zavallı ve zelil durumdadır ki, tıpkı kedinin aynanın karşısına geçip kendisini aslan görmesi gibi, bunlar da kendilerini adamdan sayar.

10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle, yine bildik aydın müsveddeleri, kiralık kalem, sözde gazeteci ve kimliksiz akademisyenlerden mürekkep 805 çürük şahıs sipariş bir zillet bildirisine ortaklaşa imza atmışlardır. İhanet masasının başında mama kuyruğuna girmişlerdir.

Özellikle siyasileri(?) içeren bir af çıkarılmasını, Anayasa ve AİHM kararlarına(?) rağmen sözde tutsaklıkları sürdürülen muhalif aydınların, siyasetçilerin özgürlüklerine kavuşturulmasını dile getirmişlerdir. Nasıl olsa dilin kemiği, bölücülerin karakter ve keyfiyeti yoktur.

Bölücülük pervasızdır, pişkindir, pisliktir. Bölücülük medyada, üniversitede, belediyede, Meclis’tedir. Türkiye terörün belini hamd olsun kırmıştır, dağdaki eşkıyanın mukavemeti kırılmış, teröristlerin yurt içinde yurt dışında sonları görünmüştür. Bu gelişme tarihidir.

Kandil’in sesi kesilmiş, teröristlerde korku dağları sarmış, kaçacak ve saklanacak yeni delikler aramaya başlamışlardır. Ancak bu defada TBMM’de grubu bulunan terörizmin vekil suretleri sabırları zorlayan, tahammülleri test eden konuşmalarla yegane mihrak haline gelmişlerdir.

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin TBMM’de müzakereleri yapılırken, milletvekilliğin her hakkından istifade eden siyasi bölücüler taşlaşmış kalpleriyle, kararmış gözleriyle, nefret ve zehir saçan üsluplarıyla milletimizde büyük bir rahatsızlığa neden olmuşlardır.

HDP isimli husumet ve hıyanet oluşumu demokrasinin ardına saklanarak, özgürlük ve insan hakları sığınığına yuvalanarak Türkiye’ye meydan okumaktadır. HDP bir terör sorunudur, bölücülük yuvasıdır, fitne tezgahıdır, demokratik güvenliğimize doğrulmuş melun bir silahtır.

Bu kervan böyle gitmemelidir. Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır.

Anlaşıldığı üzere, 2021 reform yılı olacaktır. Bizim de arayış ve özlemimiz budur. Hukuktan ekonomiye, daha doğrusu hayatın her alanında 2023 vizyonuna muvafık ve müzahir bir reform seferberliğine sonuna kadar destek olacağımızın güvence ve sözünü açık çek olarak veriyoruz.

Zillet ittifakının istismar kozları elinden alınmalıdır. Uzayıp giden davalar süratle karara bağlanmalıdır. Terörist Demirtaş veya Sorosçu Kavala hakkında karar oluşmalı, hukuken suçlu olup olmadıkları da teyit ve tescil edilmelidir. Yargı reformunun önceliği bu olmalıdır.

Cezaevinde tutuklu bulunan bir teröristten demokrasi abidesi çıkarma çabalarına bağımsız ve tarafsız Türk mahkemeleri geldiğimiz bu aşamada bir son vermelidir. Kim olursa olsun, muhatap şahısların hakkında Türk adaletinin vereceği her karara saygı duymak da temel ilkemizdir.

Terörist Demirtaş davasının bu kadar sürmesinin, mesela 16 Mart 2021’e ertelenmesinin makul bir nedeni var mıdır? Suç ve suçluyla gecikmeksizin mücadele edilmelidir. 2021 yılında terörle ilgili tüm davalar sonuçlanmalı, Türkiye bu bahsi hukuken kapatmalıdır.

Dağdaki azimli mücadelenin aynısını siyaset ve toplum hayatında da yapmak, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmak istikbalimize muhterem bir hizmet, istiklal haklarımıza muhteşem bir hediye olacaktır. İç ve dış işgal cephesinin hesapları boşa çıkacaksa başka yolumuz kalmamıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi, tam olarak yerleşmesi, var olan tüm kurum ve kurallarıyla devlet ve toplum hayatının kılcal damarlarına nüfuz etmesi maksadıyla ne gerekiyorsa yapılmalı, nasıl bir reform süreci öngörülüyorsa tatbik edilmelidir.

Nitekim biz varız, açık tarafız, elimizi taşın altına koymuş bulunuyoruz. Bir derviş sabrıyla geleceğimizi planlamalıyız. Büyük bir fikir hamulesiyle, yüksek bir milli idrakle Türk nesillerinin hayatını değiştirmeyi hedefleyen kılavuzluk görevimizi yapmalıyız.

Varsın fincancı katırları ürksün dursun, biz Türk milletini hak ettiği zirvelere inançla, iradeyle, heyecanla taşımalıyız.

Zihinlere yerleşmiş peşin hükümlerin buzunu eritmeliyiz, kalplere çökmüş tortuların izini kazımalıyız, vicdanlara çakılmış paslı çivileri söküp çıkarmalıyız. Marifet ihanet metinlerine imza atmak değil, Türk mucizesine imza atmak, Türk milletini bir bayrak gibi yükseltmektir.

Bunu da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin mihmandarlığı ve mihrabı altında Cumhur İttifakı yapacak ve Allah’ın izniyle başaracaktır.

Bahçeli: HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 1. Her kelimesine katiliyorum..Ozellikle fincanci katirlari bolumune..

 2. Geç oldu sonunda akılları başlarına geldi kapatın şu Pkk(hdp) denen terör yuvasını

 3. 11 Aralık 2020, 17:56

  İnşallah kapatılır terörist parti.

 4. Neden Apo’yu asalım demedin? Ahmet Türk’ü neden kurtardın Hasip Kaplan ile neden meclisin gökkuşağı rengi oldun?Onlar terörist değil miydi?

 5. Sonunda hele şükür HDPKK kapatılmalıdır!!!!!

 6. Katiliyorum, ve parti kapatmak cozum degil. Adamlar ertesi gun yeni parti kuruyorlar zaten. DEP, HADEP benim hatirladigim. Sri lanka modeli olarak tumden koklerinin kazinmasi gerekir. Dile kolay, 40 yildir bunlarin pislikleri ile ugrasiyoruz. Bu kadar mi zor bitirmek.

 7. Devlet bahceliden hazetmem ama bu konuda sonuna kadar hakli. Idam bile gelmeli ki bu serefsizlere hakettikleri ceza verilsin.

 8. Türkleri araplaştıran siyasal islamcılar için ne düşünüyorsunuz sayın bahçeli ! Sözde islam diye Arap kültürü yaşıyor insanlar ! Lütfen araştırın sorgulayın.

 9. 12 Aralık 2020, 07:42

  Apo yu asmak çok mantıklı değil asılınca Kahraman olur ilan edilir Apo kimse ne olduğuna bakmaz bile. Hdp nin kapatılması çoktan geldi de geçiyor, Çocukları, eşleri ölen insanların bağrı yanıyor bu parti var oldukça.

 10. Devlet Bahçeli gerçek bir Türk Milliyetçisidir
  Hiçbir siyasi partiyi tutmuyorum. MHP Üniter Devleti, Toprak bütünlüğünü savunduğu için Diren MHP diyorum.

 11. Apo’yu asmak Kürdistan için PKK/hdp’e oy verenlere bir meydan okumadır.Yani “hodri meydan sıkıyorsa Kahraman ilan edin” demektir. Atatürk tıpkı böyle yapmıştır.

 12. Ne alakasi var? Bu arap nefreti ingilizlerin bize dayatmasidir…biz araplara kaka dedigimiz gundenberi kendileri arap saraylarindan bir gun dahi cikmadilar..Konu arap petro dolarlarini sadece kendileri yemek, bize zirnik dahi yedirmemek..Ticareti engellemek..Konu arap sevip sevmemek hic olmadi ki..Bize ne okutuyorlarsa onlara da aynisini okutuyorlar ve tarih derslerinde turk nefreti ile buyuyorlar..Biz barbarmisiz diye ogretiyorlar onlara da..Kim yaziyor kitaplari..? Ingilizler, sonra da amereikalilar…Uyanin da baliga cikalim.

 13. asagıdakı yorumların aksıne ben hatırladıgım unutmadıgım bır sey. bır zat sert bakısşarı ıle meclıs kursusunden elınde asma ıpı ile bırılerını tenkıt etmıs ahkam kesmıstı. sımdıkı halı de malum yanlız adamın adı neydı unuttum! tuh.
  neyse bos verın.

 14. partı kapatılmakla sorun cozulmuyor. refah partı, nızam partı .hep farkettımı daıma dah kuvvetlı geldıler. . muhım olan halkı ıkna etmek . bunu da bız yorumcu olarak yapacak degılız. bır kac defa yazdım. bunların hıc bırı ychp ve hdp hıc guneydogu halkının sorunları ıle ılgılı tek bır acıklam yaptılar mı. yol gosterdıler mı. yok egıtımmıs yok ozgurlukmuş yok sorun varmıs. guneydogu halkı ac ıssız topraksız.

 15. Şikayet şu; “Efenim ne yapalım ki, Kürtçü partiyi kapatsak bile ertesi gün yenisini açıyorlar..”
  Bir partiyi terörist diye kapatmak o partinin binasına kilit vurmak değildir o parti harflerini değiştirince tekrar izin vermek değildir,
  üyelerini terörist kabul edip ağır cezalar uygulamaktır, teröristin enaz birinci derece yakınlarını devletteki işlerinden atmaktır
  herhangi bir kamu işinden yararlanmalarını yasaklamaktır. Bir çocuğunu dağa bir çocuğun meclise Kürdistan kursun diye
  gönderip kendi de sandığa giderek aile boyu huzur içinde PKK/hdp’e oy veren ailelerin üzerine hışım gibi çöküp hayatlarını
  cehenneme döndürmektir. Bunu böyle yap da bir daha maçası sıkan Kürdistan’ın K’sını Partinin P’sini ağzına alsın,
  osurukları düğümlenir… Atalarımız “Gönülsüz zikişten sakat çocuk doğar..” demiştir sen işini gönüllü yap hiçbir şikayetin kalmaz..
  Senin yerinde PKK/hdp’liler olsaydı cezalandırmaların onlarınkinin yanında hiç kalırdı, Kürdistan’da Türkçülük yaptığında
  derini yüzerlerdi ailenin başına ne gelirdi allah bilir, korucu Kürtleri aile boyu bebeden dedeye nasıl katlettiklerinden hesab et artık..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!