Bahçeli: Saraçhane tiyatrosu tutmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasının ardından Saraçhane'de düzenlenen mitingle ilgili konuştu. Bahçeli, "Saraçhane tiyatrosu tutmaz. Kılıçdaroğlu'nu katakulliye getirip İmamoğlu'nu parlatma amacının Cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesiyle ilgili olduğu kesindir" ifadelerini kullandı. 

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı mitingi kapsamında Mersin Millet Bahçesi yanında düzenlenen mitingde konuştu.

Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasıyla ve altılı masanın Saraçhane buluşmasıyla ilgili “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında 14 Aralık 2022 tarihinde verilmiş, kesin olmayan 2 yıl 7 aylık hapis kararının ardından Saraçhane tiyatrosu düzenleyenlerin devlete, hükümete ve Türk yargısına en hafif tabiriyle fırsatçılıktır.” görüşünü savundu.

‘KILIÇDAROĞLU’NA OPERASYON’

Bahçeli, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bir suç işlemişse bunun sonuçlarına elbette katlanmalıdır. Bu şahsın ne üstünlüğü vardır. Henüz mahkeme kararı açıklanmadan halkı Saraçhane’ye davet eden belediye başkanı, 6’lı masaya Saraçhane dayatması yapmak ve Kılıçdaroğlu’na operasyon çekmek için harekete geçmişlerdir. Birbirlerine kazık atanların yargı kararlarını sevinç çığlıkları atarak karşılayanların gizli kapaklı işler çevirdiğini görmemek için sadece kör değil akli melekeleri de kaybetmek lazımdır.” ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU’NU KATAKULLİYE GETİRİP…’

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak sivriltmeye çalışan, Kılıçdaroğlu’na çalım üstüne çalım atmak için her durumdan istifade etmek isteyen siyaset bezirganlarının 6’lı masaya dinamit fırlattığı ayan beyan ortadadır. Kılıçdaroğlu’nu tuzağa düşürmek için manevra yapanlara en iyi cevabı CHP’ye oy veren kardeşlerim verecektir. Saraçhane tiyatrosu tutmaz. Sahte mağdurlara, kağıttan kaplanlara Türk milleti hiçbir şekilde değer veremez. 6’lı masadaki parti başkanlarının birbirini tekzip eden konuşmalarını kimse kaale almaz. Saraçhane’de yargı kararına sarılıp fırsat bu fırsat diyerek meydana dökülen siyasetçilerin alayı birden samimiyetsizdir. Bu yıl içinde 8 defa toplandınız. Ancak henüz Cumhurbaşkanı adayını belirleyemediniz. Bu ay sonunda yapacağınız toplantıda gecikmiş bu ilanı yapınız. Kılıçdaroğlu’nu katakulliye getirip İmamoğlu’nu parlatma amacının Cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesiyle ilgili olduğu kesindir. Maskeler patır patır düşmüştür. Birbirine operasyon çeken partilere Türkiye emanet edilir mi? Kılıçdaroğlu adaysan çık söyle, mert ol, korkma, saklanma. CHP’den bir yol olmaz, İP’ten bir sonuç çıkmaz. Zillet ittifakı yanlışın ve yıkımın yanındadır.”

‘HİÇ KİMSE İNANAN İNSANLARIMIZI ZAN ALTINDA BIRAKAMAZ’

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirmesiyle ve kızın yıllarca tecavüze uğramasıyla ilgili de konuşan Bahçeli, “Küçücük yaştaki evlatlarımızın istismarına göz yumulması mümkün değildir. Aklımızın almadığı bu iğrençliğe akıl yürütmek de beyhudedir.” dedi.

“CHP’nin bunu siyaset malzemesi haline getirmesi ayıptır. Konu yargıdadır. İstismara uğrayan kardeşimizi CHP yönetimi aleni bir şekilde kullanmaya kalkmıştır. Kılıçdaroğlu’nun Adalet Bakanlığı’nın kapısına dayanması başlı başına sorumsuzluktur.” diyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“Hiç kimse bir sapıklıktan hareket ederek dinimizi sorgulayamaz. Hiç kimse inancımızı ve inanan insanlarımızı zan altında bırakamaz. Yargı sonucunu sabırla beklemek zorundayız. İstibdattın olduğu yerde demokrasi olur muydu? Hukuk herkese lazımdır.”

thumbnail
İlişkili Haber

İYİ Partili isim canlı yayında ‘ironi’ yaptı: Kemal Bey’e komplo kurduk

Bahçeli: Saraçhane tiyatrosu tutmaz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!