Bahçeli’den Arınç’a: Kuyruk acısı varmış gibi konuşuyor, ağzını kapatsa iyi olacak

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’a yönelik çok sert ifadeler kullandı. Bahçeli, ‘Kuyruk acısı varmış gibi konuşuyor, pompacı olarak vicdan edebiyatı yaptıklarının bir ara bombacı olduğunu unutmuşa benziyor. Arınç ağzını kapatsa iyi olacak’ dedi.

Bahçeli, MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesine verdiği söyleşide, “FETÖ’yle mücadele sizce nasıl?” sorusuna Bülent Arınç’ın KHK ile ilgili çok tartışılan sözlerine atıfta bulunarak, yanıt verdi. Bülent Arınç’ın “kuyruk acısı varmış gibi” konuştuğunu söyleyen Bahçeli, “Ağzını kapatsa iyi olacak” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin yanıtı şöyle:

‘POMPBACI DEDİKLERİNİN BOMBACI OLDUĞUNU UNUTUYOR’

“Samimi bir mücadele sürüyor. Bir düşünün, sadece TSK’dan 150’si general olmak üzere 17 bin 866 ihraç gerçekleşmiştir. 3 bin 926 hakim ve savcı meslekten çıkarılmıştır. Kolay bir süreç değil. Pensilvanya’daki hainin ABD tarafından korunması, halen ülkemize iade edilmemesi büyük bir açmaz ve yanlış. Fakat zaman zaman bazı açıklamalar kafaları karıştırıyor. Bunlardan birisi de Bülent Arınç’ın sözleri. Kuyruk acısı varmış gibi konuşuyor, pompacı olarak vicdan edebiyatı yaptıklarının bir ara bombacı olduğunu unutmuşa benziyor. Arınç ağzını kapatsa iyi olacak, fazla konuşması kendisine zarar veriyor. Tartışmaya açıyor, maşeri vicdan rahatsız oluyor. FETÖ’nün bütün uzantıları elbette temizlenecek, ama biraz zaman alacak. Bu arada siyasi ayağı ihmal etmemek gerekiyor.”

EYT AÇIKLAMASI

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda da açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, “Görüşümüz bellidir, daha önce açıklanmıştır. Bir mağduriyet vardır, fakat ekonomik imkan ve şartları da hesaba katmak lazımdır. Türkiye bir beka mücadelesi veriyor” ifadelerini kullandı.

ABD ZİYARETİ VE S-400 KONUSU

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da ABD’ye yaptığı ziyaretle ilgili soruya da “Son derece başarılı. Türkiye’de ne söylemişse ABD’de aynısını söyledi. Duruşu tutarlı ve milliydi” yanıtını verdi. S-400 Hava ve Füze Savunma Sistemiyle ilgili “kullanmayın” sözlerine de tepki gösteren Bahçeli, “Niye kullanmayacağız? Türkiye bir saldırıya maruz kalırsa ne yapacağız, teslim mi olacağız? Boynumuzu mu uzatacağız? ABD’nin gizli hedefi yoksa Anadolu coğrafyasını işgal mi? 1920’li yıllarda yapamadılar, şimdi mi yapmaya niyetliler?” dedi.

 

 

Bahçeli’den Arınç’a: Kuyruk acısı varmış gibi konuşuyor, ağzını kapatsa iyi olacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Islamda kul hakkı yeme varm ıbulent arıca sorarım.vicdanli insan der ki gelin tövbe edin bu yapiyi cogertelim bilgi verin.bu yapı islam tarihinde kara lekedir.peygamberimizi. alet etiler hirsizliklarina kul hakkı yemelerine

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!