Bahçeli’den Akşener’e tepki: PKK ile mütareke mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Diyarbakır'da yaptığı konuşmadaki 'silahlara veda' çıkışına tepki gösterdi. İP Başkanı eliyle PKK'yla mütareke mesajı vermiştir" diyen Bahçeli, "Silahlara veda ne demektir? Teröre boyun mu eğelim?" ifadelerini kullandı.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

‘KESİNKES VAZGEÇİLMELİ’

HDP’nin kapatma davasının seçimden sonraya ertelenmesi talebini bu hafta görüşme kararı alan AYM’ye tepki gösteren Bahçeli “AYM’nin kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkelerine tamamen aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır? AYM şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. AYM’nin davayı sulandırması doğru değildir. Dağda beli kırılan bölücü terör örgütünün mahkeme kapılarında tedavi edilme arayışında kesinkeS vazgeçilmelidir. AYM’nin zamana oynama teşebbüsü terörün değirmenine su taşımaktır. ” dedi.

‘İSKANDİNAV ÜLKELERİ ABD’NİN DUBLÖRÜ’

İsveç’te Kuran yakılması provokasyonuna da değinen Bahçeli, “İsveç’te bir sapık, bir manyak yüce kitabımızı yakmıştır. Bu nefret saçan eylemi düşünce özgürlüğü olarak görenler de suç ortağıdır. İskandinav ülkeleri ABD’nin dublör ülkeleridir. Kukla yakmış, kuklacılar da planlamışlardır. Bu saldırganlığı kınamak gerçekten yetersizdir. Biz siyasi hedefleri görmek ve göstermek durumundayız. Türkiye’nin büyükelçiliği önünde Kur’an’ın yakılmasına izin veren bizzat İsveç Hükümeti’dir.” dedi. 

‘NATO’SUZ ÖLMEYİZ’

Bahçeli şöyle devam etti:

“İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği terörizme verdikleri desteğin kesilmesine bağlanmıştır. Rusya ile Ukrayna arasında süregelen çatışmalardan sonra endişeye kapılan İsveç’in, NATO üyeliğinin olumsuz sonuçlanmasını sağlamak ihtimal dahilindedir. İki ihtimal de faşist, ırkçıdır. Hedef sadece Türkiye değil tüm İslam alemidir. Bu saatten sonra İsveç’in NATO üyeliği suya yazılmış yazı gibidir. Viking uzantıları ardına efendilerini alsa da İslam’ın sancağını zedelemeye gücünü yettiremeyecektir. NATO ile doğmadık, NATO’suz da şükür ölmeyiz. Kur’an-ı Kerim bir kağıttan ibaret değildir. İlahi takdir ve hüküm bellidir. Yanacak olan günahkarlardır. Zalimlere destekçilerine seslenerek şu hükmü hatırlatıyorum; Allah’tan başka galip yoktur.”

AKŞENER’E TEPKİ: PKK’YLA MÜTAREKE MESAJI

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Diyarbakır İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, sırtını da kalbini de o sağlam bize yaslamaksa biz varız” sözlerine de tepki gösteren Bahçeli “İP Başkanı’na silahlara veda sözlerini kullandıran hangi mihraklardır? Zillet İttifakı, İP Başkanı eliyle PKK’yla mütareke mesajı vermiştir. Silahlara veda mesajını düşünüp tavır geliştirmesi gereken kişiler bir dönem yan yana oturduğumuz isimlerdir. PKK’ya kucak açanlar karşımızdadır. İyisiyle kötüsüyle zilletiyle zalimiyle hepsi birden karşımızdadır. Biz de diyoruz ki aziz milletim sıra sende. İP Başkanı’nın ihanet açılımını seslendirmesi tesadüf değildir. Gerçek hedef ortaya çıkmıştır. Biz biliyorduk bununla birlikte herkes görmüştür. İP başkanı silahlara değil siyasete veda etmeye eninde sonunda ulaşacaktır. ” diye konuştu.

‘SİLAHLARA VEDA NE DEMEK?’

“İstisnaları ayrı tutuyorum” diyen Bahçeli, “Bir vesile ile siyasi ayrılık yaşadığımız İP’te görev yapan bazı isimler bu sözleri nasıl hazmedecektir, nasıl oy verecektir? Silahlara veda ne demektir? Teröre boyun mu eğelim? Silahlara vedayı konuşanlar hala ABD’de çekilen silahlara veda kovboy filmlerini seyrediyorlar.” ifadelerini kullandı.  

 

Bahçeli’den Akşener’e tepki: PKK ile mütareke mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!