Devlet Bahçeli’den ‘Çetin Doğan’ sözleri: Ben cezaevi müdürü olsam geri içeri alırdım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28 Şubat Davası'nda tahliye edilen emekli orgeneral Çetin Doğan'ın cezaevi çıkışındaki "Af söz konusu değil. Doğrudan doğruya anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından net olarak yerine getirilmesidir" sözlerine ilişkin "Ben cezaevi müdürü olmuş olsaydım aftan yararlananların listesine bakar, ‘Çetin Doğan, sen orada yoksun’ diye geri içeri alırdım" açıklamasında bulundu.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bir otelde yapan Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Toplantı sonrasında öğle yemeğinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Bahçeli, gazetecilerin gündeme dair sorularını da yanıtladı.

‘BUNLAR YAKIŞIK ŞEYLER DEĞİL’

MHP lideri, 28 Şubat davası hükümlüsü emekli komutanların tahliyesine ilişkin sorulan soru üzerine şunları söyledi:

“28 Şubat olayları özellikle AK Parti ve ona gönül vermiş insanları üzen bir olay olmuştur. Aradan yıllar geçmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız anayasal hakkını kullanarak hepsinin tahliyesine karar vermiştir. Bunu çok iyi anlamak lazımdır. Atılan bu adımın ne gibi bir mana taşıdığını iyi değerlendirmek gerekir. Cumhurbaşkanı’nın bu komutanlara cezaevindeki hayat şartlarının yoğunluğu içerisinde kendi yetkisini kullanarak insani bir yaklaşım içerisinde bulunması ve 80 üstü yaş grubunun artık cezaevinde hayatlarını devam ettiremeyecek bir güçlükle karşı karşıya kaldığını anlayışla karşılayıp bunların cezaevinden çıkmasına vesile olmuştur. Bunun istismar olmaması lazım.

‘Bu bir aftır’, ‘Anayasanın bilmem kaçıncı maddesi’ bunlar yakışık şeyler değil. Atılmış olan adımlar eğer Türkiye’de normalleşme süreci yaşanıyorsa onun içerisinde önemli bir adım olarak görülmeli. Herkes hangi düşüncede olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun 80 yaş grubunun üstünde artık cezaevinde hayatını devam ettirmekte güçlük çeken insanları dikkate aldığınızda bunu takdirle karşılamaktan başka bir şey düşünülmemelidir. Doğrusu da budur.”

‘BEN OLSAM İÇERİ ALIRDIM’

MHP lideri Bahçeli 28 Şubat Davası’nda tahliye edilen Çetin Doğan’ın “Televizyonlarda bir aftan bahsediliyor. Af söz konusu değil doğrudan doğruya anayasal görevin Cumhurbaşkanı tarafından net olarak yerine getirilmesidir” açıklamasının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Cezaevinden çıkan Çetin Doğan’ın konuşması bana göre uygun olmamıştır. Ben cezaevi müdürü olmuş olsaydım aftan yararlananların listesine bakar, ‘Çetin Doğan, sen orada yoksun’ diye geri içeri alırdım.

Genelde cezaevinde uzun yıllar kalan ve hayatını devam ettirebilecek şartlara çok uzak kalmış birçok insan var. Eğer Türkiye’de hayatı koruma, zor şartlarda hayatı iyiye idame ettirebilecek imkanlardan yoksun olan insanlar afla değil Cumhurbaşkanı’nın vicdani ve insani yaklaşımıyla dışarıya çıkartılıp normal hayatta ailelerinin yanında, ömürlerinin sonlarına doğru huzurlu bir hayat yaşamasını temin etmesinde yarar vardır.

Anayasanın kendisine vermiş olduğu yetkiyi kendisine en fazla zulüm yapıldığı kanaati toplumda yaygın olan bir gruba bunu vermiş olması takdirle karşılanmalıdır.”

thumbnail
İlişkili Haber

28 Şubat komutanları tahliye oldu… Çetin Doğan’dan ilk mesaj

Devlet Bahçeli’den ‘Çetin Doğan’ sözleri: Ben cezaevi müdürü olsam geri içeri alırdım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. 19 Mayıs 2024, 10:47

  Türk -“İslam” ülküsü; bildiğin NaTO köpekliği, zira islamcıların Türklük ülküsü diye bir amaçları yok.

 2. Şu söylediklerine,sözlerinin içinin derin boşluğuna, ifade tarzına bakıyorum da…
  MHP den çıkmış milliyetçi parti çokluğu nedenleri gayet net.

 3. 18 Mayıs 2024, 22:41

  Şerre olunca konuşmaya mecali oluyor

 4. Alparslan Turkes ilk ve son MHP genel baskaniydi. Bu arkadas ile ilgili de cokca uyarisi olmustur.

 5. Evet dua et siyaset denilen çukur müdür bile olamayacak tipi parti başı yapabiliyor.Daha ne istiyorsun?Kır dizini otur.Onikibin bahçeli lazım Orgeneral Çetin Doğan Paşa’ya belki denk gelsin.

 6. 18 Mayıs 2024, 19:52

  sen degilsin, yorum yapma o zaman

 7. Bu bahçeli ülkenin başına bela değildir de nedir? Alparslan Türkeş çok önceden görmüş ancak engel olamamis

 8. Bu şahsın vatana, millete, vatanseverlere ve Türk Milliyetçileri dışında kimseye zararı olmamıştır!

 9. Milliyetçi Türk halkına vurulmuş pranga Devlet bahçeli

 10. Senden beklenir. Kesin yaparsın.

 11. Fosil hala konuşuyor

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!