Bahçeli’den Numan Kurtulmuş’a çok sert tepki: Yapmak istediğin nedir?

featured

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un İBB’ye yönelik teftişle ilgili TSK’dan ve Hulusi Akar’dan örnekler veren açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, Kurtulmuş için, ‘Senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?’ ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün 2022 yılının ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. İBB ile ilgili ifadelerini tekrarlayan Bahçeli, İBB soruşturmasına tepki gösteren ya da mesafeli yaklaşan AKP’li Şamil Tayyar, Numan Kurtulmuş ve Bülent Arınç’a tepki gösterdi. Bahçeli, Ekrem İmamoğlu ile İBB Başkanı iken hapse atılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durumuyla benzerlik kurulmasına da “soysuz kıyas” dedi.

Türkgün gazetesine söylediği sözleri de tekrarlayan Bahçeli, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı her durumda sorumludur. Suç sabit görülürse, bir saniye bile olsa makamını işgal edemez, etmemelidir.” diye konuştu. MHP lideri, “Suç işlemiş, işlenmiş suçlara ortak olmuş, terör örgütüne mali ve siyasi destek sağlamış HDP’li belediye başkanları o halde niye görevden el çektirildi? Hukukun üstünlüğü varsa, ki vardır ve kesindir, o zaman kamu görevi icra eden herkes yeri ve zamanı geldiğinde yaptıklarından veya yapamadıklarından dolayı hesap vermekle yükümlüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde suç işlenmişse, teröristler bir diyet programı kapsamında işe alınmışsa, bunun birinci derecede sorumlusu temsili olarak şube müdürü Ahmet, daire başkanı Mehmet değil; bal gibi, buz gibi Belediye Başkanı olan zattır. Bu kapsamda herkes teftiş cihetiyle ulaşılacak sonucu beklemelidir. Suç sabit görülür, suçlular tespit edilirse bundan sonraki etap mahkemelerdir. Bu süre zarfında teröristlerin işe girdiği belge ve bilgilerle bir rapor formatına bağlandıktan sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sadece mahkeme huzuruna çıkması yetmez, görevinden alınması şarttır, adaletin icabıdır, hitamında sorumluluk Büyükşehir Belediye Meclisi’ne aittir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin berrak görüşü milletin kanaat ve görüşüdür. Sözümüz hakkın ve hakikatin sesidir. Kim bu süreçte hem nalına hem mıhına vuruyorsa, Cumhur İttifakı’ndan hazımsız, milli beka mücadelesinden de memnuniyetsiz demektir. Onlara karşı tek başımıza da kalsak geri dönmeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ’DEN ŞAMİL TAYYAR’A: ÇÜRÜK YUMURTA

“Belediyeye terörist almanın neresi milli iradenin hükmüdür” diyen Bahçeli, AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar’ın, “İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur. Lafım, ortaya. İsteyen istediği payı alır” sözlerine, “Lafı ortaya attım isteyen istediğini üstüne alsın diyen çürük yumurta” sözleriyle tepki gösterdi.

‘SULU GÖZLÜ SİYASETÇİ, SİYASETE DEVAM ETMEK İÇİN CHP’DE YER Mİ YAPIYORSUN?’

Bahçeli, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, “Bu şekliyle giderse, Ekrem Bey önümüzdeki seçim İstanbul’a belediye başkanı olmak isterse hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan, emin olun yüzde 50’nin üstünde gelir” sözlerine de, “Özel teşebbüsten dolayı endişeli olduğunu söyleyen, sürecin İmamoğlu’nun adaylığını yükselttiğini söyleyen sulu gözlü siyasetçi sana soruyorum, siyasete devam etmek için CHP’de yer mi yapıyorsun? Kaybettiğin itibarını Halk TV’de mi arıyorsun?” diyerek sert çıktı.

BAHÇELİ’DEN KURTULMUŞ’A: SENİN VARMAK İSTEDİĞİN YER NERESİ?

Bahçeli, açıklamasında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u da hedef aldı. İBB’ye yönelik teftiş konusunda, “Burada çalışanlar içerisinde terörle ilgili isimler varsa ortaya çıkarmak hükümetin vazifesidir tabii ki. Bunu bir teftiş mekanizmasını kullanarak, tek tek her bir dosya ile ilgili incelemelerle karara varacak. Tekraren söylüyorum bu İBB Başkanı’yla ilgili bir mesele değildir. Türkiye terörle mücadele ediyorsa dağda, şehirde ve aynı şekilde kamu kurum ve kuruluşlarda da bu mücadeleyi yapar. TSK’da, Emniyet’te bazı FETÖ artıklarıyla ilgili soruşturmalar yürütülüyor, kimse ‘nereden çıktı bu soruşturma’ demiyor. Mücadeleyi sürekli yaparsınız.” ifadelerini kullanan Kurtulmuş’a da tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi:

” “TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?”

NUMAN KURTULMUŞ NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV’de ‘Nedir Ne Değildir’ programında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlamıştı. Kurtulmuş, belediye ve Ekrem İmamoğlu’na açılmış bir soruşturmanın söz konusu olmadığını ifade etmişti. Kurtulmuş sözlerinin devamında, “Bu mevzubahis olan kişilerin tamamı yeni dönemde belediyeye alınmış kişiler. Bu kişilerle ilgili belediye yönetimi, belediye şirket yönetiminin bilgisi dahili ve tasarrufuyla alındığı görülüyor. Şu söylenemez; bu adam belediyenin kuruluşunda çalışıyor, bunu örtelim, böyle yapamayız. Türkiye terörle mücadele ediyorsa dağda, şehirde ve aynı şekilde kamu kurum ve kuruluşlarda da bu mücadeleyi yapar. TSK’da, Emniyet’te bazı FETÖ artıklarıyla ilgili soruşturmalar yürütülüyor, kimse ‘nereden çıktı bu soruşturma’ demiyor. Mücadeleyi sürekli yaparsınız. Aynı mantıkla devam edersek TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya karşı tavrını mı ortaya koyar. Hayır, terörle mücadelede bir süreklilik vardır. Milli Eğitim Bakanlığı’nda operasyon yapılırsa bakanlığı mı suçluyoruz? Bunlar ayıklamanın devletin bir gereğidir. Burada terör örgütlerine karşı mücadelenin doğal bir mücadelesi olarak bunu görmek lazım, İBB samimi ise bu noktada Bakanlık teftişlerine yardımcı olmaları gerekir, gereken bilgi ve belgeleri takdim etmek gerekir. Mesele budur.” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’den Numan Kurtulmuş’a çok sert tepki: Yapmak istediğin nedir?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. bahceli niye kıvranıyor , imamoglu imsmoglu diye yirtiniyor zavalli.
  birisi baski mi yapiyor acaba,
  garip degil mi…
  eger ibb baskani, varsa boyle bir
  suctan gorevden alinacaksa, bu ulkede fetocu general, hakim savcilari da mi imamoglu atadi.
  once baska yere baksin da, arkasindan titreyip.kendine
  donsun…

  Cevapla
 2. 6 ay önce

  Durun, yapmayın, siz kardeşsiniz(!)..

  Cevapla
 3. 6 ay önce

  Bahçeliye artık acıyorum

  Cevapla
 4. 6 ay önce

  boyle donemler ulke tarihlerinde 20-30 yilda karsilasilan donemlerdir.
  boyle durumlarda, iktidar psrtisinin onculugunde milli mutabat yapilir,ve sorunlar el birligi ile ve ortak akilla cozulur.
  derhal muhalefeti de icine alacak bir milli mutabat hukumeti kurulmali, ve yapilacak erken secime kadar ulkeyi milli mutabakat hukumeti yonetmelidir.
  yoksa yarin cok gec olacaktir.
  ortak akil ortak akil…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!