Bahçeli, Sinan Ateş’i soran gazeteciye kızdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'le ilgili soru sormak isteyen gazeteciye tepki gösterdi.

featured

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin ilgisiyle karşılaştı.

Amerika’nın Sesi radyosunun Ankara muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu, Bahçeli’ye mikrofon uzatarak, “Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağı tartışılıyor, Meclis’te karar alınmazsa… Görüşleriniz nedir acaba?” diye sordu. Bahçeli ise “Siz ben dinlememişsiniz galiba o anlaşılıyor” karşılığını verdi.

Yazıcıoğlu alandan uzaklaşmak isteyen Bahçeli’ye bu kez “Sinan Ateş cinayetinde MHP’ye yönelik suçlamalar…” diye başlayan bir soru yöneltti. Soruya yanıt vermeyen Bahçeli, “Hadi işine bak, hadi bakayım” ifadeleriyle tepki gösterdi.

GAZETECİ YAZICIOĞLU O ANLARI ANLATTI

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, KRT TV’ye yaptığı açıklamada, “İtme pozisyonunda ben refleks olarak geriye kaçtığım için olayın fiziki şiddeti benim açımdan çok etkin olmadı. Orada sorudan duyulan rahatsızlık net olarak görülüyor. Benim için üzücü olan nokta, asıl itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması; polis değil, korumalar değil…” dedi.

“Böyle bir milletvekilinin kendine görev edinerek böyle bir tutum alması benim için üzücü oldu” diyen Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

“Bir gazeteci olarak bir siyasi partinin liderinin açıklamasına ilişkin kendisine yanıt verecek bir tutum olamaz. Gazeteciliğin temel görevinin soru sormak olarak tanımladım ben. MHP Grubu çıkışında birkaç haftadır Sinan Ateş cinayeti gündemde olmasına rağmen soru almıyoruz şeklinde bir tutum vardı.”

MHP ‘AJAN PROVOKATÖR’ İLAN ETTİ

Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu için “ajan provokatör” ifadesini kullandı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yazıcıoğlu’nu hedef alan Özdemir, “Sayın Genel Başkanımızın grup toplantımızın sonrasında, kendilerine soru sorma bahanesi ile gazeteci kimliğinden öte “ajan provokatör” edasıyla hareket eden şahsın tutumu basın meslek ilkeleri ve ahlakıyla bağdaşamaz. Bu şahsın yaptığı da gazetecilik değildir” görüşünü savundu.

Özdemir, şöyle devam etti:

“Aynı şahsın, Can Dündar gibi Türkiye karşıtı bir isimle olan bağının yanısıra yabancı bir basın kuruluşu olan ve ABD’nin propaganda araçlarının başında gelen VOA’daki ‘sürekli’ görevi, asıl niyetini açık etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, partimizi takip eden saygıdeğer muhabir arkadaşlarımızla samimice güne ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken bunu sabote eden malum ve meşum şahıs, mensubu bulunduğu çevrelerin Türkiye ve MHP hazımsızlığını göstermekten başka birşey yapmamıştır.”

 

Bahçeli, Sinan Ateş’i soran gazeteciye kızdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Türkiye bu türlerden nasıl ve ne zaman kurtulacak? Soru soran gazeteciyi, ittire kaktıra savurup attılar yahu! Gören de şahsı padişah zanneder. Gazetecinin işi soru sormak zaten onu yapıyor. Herkes işine bakacak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!