Bahçeli’den yeni Mümtazer Türköne açıklaması

featured

MHP lideri Devlet Bahçeli, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda FETÖ davasından mahkûm olan ve dosyası halen Yargıtay’da bekleyen Mümtaz’er Türköne ile ilgili gelen tepkilere yanıt verdi. Bahçeli, ‘Bizimle yolu çok önce ayrıldı ama ülkücü şehidimizin kardeşi. Biz suçsuz demedik, beraatini istemedik. Dikkatlice yeniden yargılansın dedik’ ifadelerini kullandı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleriyle önceki gün basına kapalı olarak gerçekleştirdiği toplantıda FETÖ hükümlüsü yazar Mümtazer Türköne ile ilgili yeni değerlendirmelerde bulundu. Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın haberine göre, Bahçeli, Türköne çıkışının ardından gelen tepkilere şöyle yanıt verdi:

‘BERAATİNİ İSTEMEDİK’

“Kılıçdaroğlu Adana’da meydanda Altan kardeşler, Ilıcak ve diğer isimleri tek tek söyleyerek ‘burada’ dedirtirken, Türköne’nin ismi bile anılmıyor. Neden anmıyorlar, sahip çıkanı yok ama Demirtaş’ın ismi dillerden düşmüyor. Türköne ile bizim yollarımız ayrılmış, bize yönelik ağır eleştirilerde bulunmuştur. Abant toplantılarına katılan bir isimdir. Ancak bizim şehidimizin kardeşidir. Biz, ‘suçsuzdur, FETÖ ile teması olmamıştır’ demedik, beraatini istemedik ki. Suçu neyse bir an önce adilane şekilde yargılanıp dosyası dikkatlice karara bağlansın istiyoruz.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, daha önce yaptığı açıklamada Mümtazer Türköne’yi öğrencilik yıllarından itibaren tanıdığını belirterek, şöyle konuşmuştu:

“Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz’er Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır.

Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir.”

İşte Devlet Bahçeli’nin ‘Tanırım’ diyerek savunduğu Mümtazer Türköne

Bahçeli’den yeni Mümtazer Türköne açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 28 Haziran 2020, 15:04

    Özrü kabahatinden büyük derler ya. “Dikkatlice yargılansın” demişmiş. Yersen…

  2. Bence gayet makul ve haklı. Belki lüzumsuz, bence lüzumsuz. Ama vicdan yapmıştır belki.. Belki bir sorumluluk savmadır. Zaten çok ceza almamış. Bir kaç seneye çıkar. Hastaysa da tahliye olsun. Ali Bulaç TV de program yaparken, niceleri tahliye olmuşken, o da olsun. Kendi kendine düştüğü, kendi kendini düşürdüğü bir tuzak..

  3. Ulkucu kardesi muhtemelen bunun yuzune tukururdu. Asil simdi hatirasina ihanet ediyorsunuz bence. Gevrek gevrek, bilmis bilmis konusmasini, yazilan senaryolara, kumpaslara oynamasini cok iyi biliyordu. Akademisyen kimlikleriyle hepsi oradaydi. Yarin ciksa yine aynisini, hatta beterini yapar.

  4. Devlet Bey, insanları aptal yerine koymayın! Sırf 1980 öncesindeki bir cinayete maruz kaldı diye Ülkücü kardeşi yüzünden FETÖ’nün kumpaslarına çanak tutmuş kimselere ayrıcalık istediğiniz açık seçik ortadadır!
    Not: Buradan Barış Pehlivan’ı, Müyesser Yıldız’ı, Murat Ağırel’i, Hülya Kılınç’ı bir kenara atıp Mümtazer Türköne için çırpınanlara selam olsun!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!