Bahçeli’den ‘yerel halk’ ve ‘Ferdi Tayfur’ mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan mesajında Türk milletine 'yerel halk' denilmesine "müfsit zihniyet" ifadeleriyle gösterdiği tepkinin DEM Parti'ye ve bazı CHP'li belediye başkanlarına olduğunu söyledi. Bahçeli, 'yerel halk' açıklamasıyla tartışmaların merkezine yerleşen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında "Her zaman arkasındayız" dedi. Bahçeli, Ferdi Tayfur’lu yürüyüş videosuyla ilgili yapılan ‘Erdoğan’a gönderme’ yorumlarına da tepki gösterdi.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ABD merkezli CNN’e yaptığı açıklamasında “Tabii Hamas İsrail’de bizi çok üzen bir saldırıya imza attı. Biz, terör eylemleri aracılığıyla insanları topluca katleden her yapıyı terör saldırısı olarak değerlendiriyoruz” demesi hakkında yorumlarda bulundu.

‘NEDEN 3 MAYMUNU OYNUYORSUNUZ?’

İmamoğlu’nun Hamas’ın saldırılarını terör saldırısı olarak değerlendirmesine tepki gösteren Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“PKK’ya terör örgütü diyemeyen İBB Belediye Başkanı’nın Hamas’a terör örgütü demesini akla uymamasını sadece biz mi görüyoruz. Neden 3 maymunu oynuyorsunuz? Neden bunları konuşmuyorsunuz? Yerini yurdunu savunan Hamas’a terör örgütü demek katledilen bebeklere sırt dönmek demektir. Ne utanç verici bir durumdur ki küresel emperyalizmin ellerine ‘alın beni tepe tepe kullanın’ mesajı vermiştir. Allah’ın da bir hesabı vardır. Demlenenleri PKK ittifakı ile gelecek planlayanların günü geldiğinde nasıl maskaraya döneceklerini aziz milletimiz bizzat görecektir.”

‘MEHMET ŞİMŞEK’İN ARKASINDAYIZ’

23 Nisan’daki ‘yerel halk’ tepkisiyle ilgili konuşan Bahçeli, “Sözüm DEM’lilere ve DEM’lenmiş CHP’li belediye başkanlarınadır” dedi. Bahçeli, Mehmet Şimşek’e destek mesajı da verdi. “Türkiye’de yerel halk yoktur. Türk milleti vardır” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Polemik üretenler boşa heveslenmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız. Bir şeyi söylemek istersem doğrudan söylerim. Cumhur İttifakı’nın tasfiyesine umut bağlayanlar size kötü bir haberim var. Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır ve var olacaktır. Kütük kafalı iddia sahipleri baltayı taşa vurmuştur.”

‘FERDİ TAYFUR’LU YÜRÜYÜŞ’ AÇIKLAMASI

Bahçeli, parkurda yürüyüş yaptığı anların, partinin sosyal medya hesabından Ferdi Tayfur’un ‘Söyleten Sensin’ şarkısı eşliğinde paylaşılması üzerine yapılan ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme’ yorumlarına ilişkin “Adını bile hatırlamadığım bir parti başkanı sen de dersini anlamıştır. Bir şeyi söylemek istersem doğrudan söylerim. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da yetersizlik kafidir” dedi.

‘İHANETİ TEBRİK ETMEK KİTABIMIZDA YAZMAZ’

Bahçeli, İYİ Parti kurultayı hakkında “Neden tebrik etmediğimi hepinizin huzurunda söylüyorum; ihaneti tebrik etmek bizim kitabımızda yazmaz” diye konuştu.

MEHMET ŞİMŞEK’İN ‘YEREL HALK’ AÇIKLAMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

ABD’ye giden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonla ilgili yaptığı konuşma esnasında Türk milleti için “yerel halk” ifadelerini kullanmıştı. Şimşek, “Yerel halkı enflasyonun düşeceğine ikna etmemiz gerekiyor” demişti. Şimşek’in sözleri gündemde üst sıralarda yer edinmiş, Bakan’a tepki yağmıştı.

İMAMOĞLU DA ‘YEREL HALK’ DEMİŞTİ

Şimşek’in sözlerinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da aynı ifadeyi kullandığı ortaya çıkmıştı.

İmamoğlu, İBB ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi Türkiye Temsilciliği (UNHCR) arasında mültecilere yönelik iş birliğini amaçlayan mutabakat metni imzalandığı törende şunları söylemişti:

“Bugün imzalayacağımız mutabakat zaptı, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile bu hususta hâlihazırda birlikte yürüttüğümüz çalışmaları kuvvetlenecek ve ilerleyen günlerde göçmen ve mültecilerin, yerel halkla bir arada, huzur içerisinde, yaşaması amacıyla gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalar için önemli bir destek sağlayacaktır.”

BAHÇELİ ÇOK SERT ÇIKMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajda isim vermeden Türk milletine ‘yerel halk’ denilmesine tepki göstermişti. Bahçeli’nin sert mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e tepki yorumlarına neden olmuştu.

Bahçeli, “Türk milletini ‘yerel halk’ ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir” demişti.

 

 

Bahçeli’den ‘yerel halk’ ve ‘Ferdi Tayfur’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. ahaha hiç şaşırmadık gene fırıldak

  2. sizin kitabinizda milliyetciligin her turlusunu ayaklari altina alanlar ile, 500 milyon dolarlik ucaga binenler ile, acilim sacilim yapanlar ile koalisyon yapmak yaziyor mu? Yazmamasi gerekiyor.

  3. Çevir kazı yanmasın.Milliyetçilik şekil değiştirmiş biz uyuyoruz galiba.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!