Bahçeli’nin ‘ittifak’ mesajı sonrası AKP’den açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AKP ile CHP arasında ittifak kurulmasının MHP’nin samimi dileği olduğunu söylemesinin ardından AKP'den konuya ilişkin açıklama geldi.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ittifak mesajının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten konuya ilişkin açıklama geldi.

AKP’li Çelik konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi geleceğe taşımak ve milletimize hizmet etmek noktasında güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tamdır.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşeceği gün partisinin grup toplantısında taktığı yüzük çok konuşulmuştu.

Bahçeli’nin sosyal medya hesabından da paylaşılan fotoğrafta yüzüğün üzerindeki “Allah bana yeter” yazısı dikkat çekmişti. Söz konusu paylaşım üzerine “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj” yorumları gündeme gelmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın CHP lideri Özel ve Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından yazılı bir açıklama yapmıştı.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir.

Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir.

Kaldı ki Cumhur İttifakı’ndan tavizimiz, geri dönüşümüz, yarı yolda bırakmamız, ilkelerinden ve hedeflerinden cayma göstermemiz mümkün değildir.”

thumbnail
İlişkili Haber

Bahçeli’den ‘geniş tabanlı ittifak’ çıkışı: AK Parti içindeki gayri memnun kesim…

Bahçeli’nin ‘ittifak’ mesajı sonrası AKP’den açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 12 Haziran 2024, 22:50

    hani vatan hainiydi CHP? Bahceli donmekten yorulmadi

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!