Bahçeli’nin muhabire tepkisi gündem olmuştu… MHP’den yeni açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'na "Hadi işine bak" diyerek tepki göstermişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaşananlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Kimi zaman gazeteci, kimi zaman da siyasetçi maskesiyle karşımıza çıkan sicili kabarık operasyon elemanlarının yaptıkları gazetecilik faaliyeti değil, Türkiye karşıtı başkentlerden fonlanan provokatör eylemlerdir" dedi.

featured

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, MHP grup toplantısının ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ölümüne ilişkin soru sormak istemişti. Ancak Bahçeli, soru üzerine gazeteciye “Hadi işine bak” diyerek tepki göstermişti. MHP kurmaylarının Yazıcıoğlu’nu Bahçeli’nin yanından iterek uzaklaştırdığı görülmüştü.

‘GAZETECİ KILIĞINDAKİ PROVOKATÖRLERİN…’

O anlar gündem olurken MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan Amerika’nın Sesi muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu’nu hedef alan yeni bir açıklama geldi. Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, “MHP’yi karanlık odaklarla, kirli yapılarla ilişkilendirmek isteyenler esasında tam da kendi durdukları yeri göstermektedirler. Kimi zaman gazeteci, kimi zaman da siyasetçi maskesiyle karşımıza çıkan sicili kabarık operasyon elemanlarının yaptıkları gazetecilik faaliyeti değil, Türkiye karşıtı başkentlerden fonlanan provokatör eylemlerdir. Gazeteci kılığındaki provokatörlerin, kalemini silah gibi kullanıp tetikçilik yapanların gerçek niyetleri ve aziz milletimize olan düşmanlıkları da açıkça ortadadır. ” ifadelerini kullandı.

Büyükataman, şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi, bu ajan provokatör eylemcileri deşifre etmeye, Türk düşmanı yabancı başkentlerin planlarını bozmaya, Türk milleti ve MHP üzerine yazılan karanlık senaryoları yırtıp atmaya devam edecektir. Maksatlı iftira kampanyaları başlatanlar ve bundan medet umanlar unutmasın ki Türk’ün çelik iradesi, Amerika’nın sesi olan yerli işbirlikçileri yenecektir.”

‘MHP’YE KARŞI BİR OPERASYON BAŞLATMIŞLAR’

“HDP kapatılmasın” diyenlerin MHP’yi çeşitli iddialarla suçladığını öne süren Büyükataman, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ne yapsalar boşuna, ne yapsalar beyhudedir. Ortalama zekaya sahip herkes HDP’nin yularının bölücü terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu bilmektedir. Bu gerçek HDP yöneticileri tarafından da defalarca itiraf edilmiştir. HDP, bebek katili cinayet şebekesi, bölücü emellere hizmet eden, Türkiye düşmanı aşağılık terör örgütü PKK’nın şehir ofisidir ve en kısa zamanda kapatılmalıdır. Terör partisi HDP’nin kapatılması konusundaki haklı ve tavizsiz duruşumuz devam ettikçe adeta histeri krizlerine giren şer cephesi dört koldan Genel Başkan’ımıza ve partimize karşı saldırılarını sürdürmektedir. Zillet cephesinin arkasında yuvalanan, yabancı başkentlerden fonlanan, fitne ve iftiradan beslenen birtakım sözde gazeteciler de bir yerlerden düğmeye basılmışçasına adeta MHP’ye karşı bir operasyon başlatmışlardır.”

thumbnail
İlişkili Haber

Bahçeli, Sinan Ateş’i soran gazeteciye kızdı

Bahçeli’nin muhabire tepkisi gündem olmuştu… MHP’den yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!