Bahçeli’nin paylaşımı olay olmuştu… MHP’den ‘yüzük’ açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin üzerinde "Allah bana yeter" yazılı yüzük ve dosya paylaşımı çok konuşuldu. 'Mesaj mı verdi?' tartışmaları yapılırken, MHP'den konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşeceği gün partisinin grup toplantısında taktığı ve ardından da sosyal medya hesabından paylaştığı “Allah bana yeter” yazılı yüzük ve elinde tuttuğu dosya tartışılmaya devam ederken MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan açıklama geldi.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan Yalçın, dosya detaylı yüzük fotoğrafının tamamen tesadüf olduğunu söyledi.

Bahçeli’nin yüzüğü ile ilgili tartışmaları soran Alçı, Semih Yalçın’ın yanıtlarını köşesine taşıdı. Alçı’nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Sayın Yalçın’a bu iddiaları da sordum. ‘Hayır Nagehan, bu okumalar doğru değil. Açıkça söylüyorum, ortada bir şey yok’ dedi. ‘Ortada bir şey yoksa Sayın Bahçeli iki kritik görüşmenin olduğu bir günde neden böyle bir fotoğraf paylaştı?’ deyince de ‘Genel Başkan’ın buna benzer örnekleri geçmişte de var, açın bakın. La Galibe İllallah dedi mesela birçok kereler. Keza Allah büyüktür cümlesini de sık kullandı.”

Peki yüzük?

‘Sayın Genel Başkan’ın özellikle meraklı olduğu üç şey vardır. Eski araba, yüzük ve rozet. Bunların koleksiyonunu yapar. Hatta yüzüklerin çoğunu kendi çizer, tasarlar, yaptırır. Bunları zaman zaman paylaşmayı da sever. Bu da öyle bir yüzük olsa gerek.’

Sayın Bahçeli’nin elindeki dosya? O dosya Sinan Ateş cinayetine bir gönderme mi?

‘Hayır, hiç alakası yok Nagehan, o arkadaşların üzerinde çalıştığı bir dosya. Bakın bizim Sinan Ateş davasından hiç çekincemiz yok, bunu Sayın Genel Başkan devamlı dile getiriyor, dün de söyledi. Hatta biz dava başlayınca TV’lerde serbest atış konuşan gazetecileri mahkemeye davet edeceğiz, ne biliyorsanız anlatın diyeceğiz.’

Gelelim temel soruya: Hiçbir şey yoksa Sayın Bahçeli neden durduk yere böyle bir fotoğraf koydu?

Bu soruya Sayın Semih Yalçın’ın cevabı şu: Zaman zaman böyle çıkışlar yapmayı sever Genel Başkan. Bir şarkıyla yürür, bir fotoğraf koyar… Bir de sevdiği yüzüklerini genellikle önemsediği günlerde takar, grubun olduğu günler önemsediği günlerdir, dün de grup vardı. Tüm yakıştırmalar yanlış. Tamamen tesadüf.

Nagehan şunu da tekrar edeyim: Cumhur İttifakı’nda hiçbir sorun yok, aksine Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkan çok güzel bir ilişki ağı oluşturdular. Kaldı ki Sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanının hiçbir görüşmesinden rahatsız değil, aksine destekliyor. Hakikat budur, kim ne derse desin, itimat etmeyin.”

thumbnail
İlişkili Haber

Devlet Bahçeli’den dikkat çeken yüzük paylaşımı

Bahçeli’nin paylaşımı olay olmuştu… MHP’den ‘yüzük’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 12 Haziran 2024, 16:02

    Evet, Allah ona yetecek. Çok hakkından gelecek onun!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!