Bahçeli’nin ‘Şam’ önerisine Şamil Tayyar’dan yorum!

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, ‘Türk milleti gerekirse artık başka bir seçenek de görülmezse Şam’a girmeyi şimdiden planlamalı ve zalimleri yerle yeksan etmelidir’ sözlerinin ardından, AKP eski milletvekili Şamil Tayyar’dan destek geldi.

Bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin Rusya ile ilişkileri tekrar gözden geçirmesi temennimizdir. Suriye resmen olmasa bile Rusya’nın filli sömürge bölgesi olmuştur. Esed’in yuları Moskova’ya bağlanmıştır. Türk milleti başka seçenek görülmezse Şam’a girmeyi şimdiden planlamalı ve zalimleri yerle yeksan etmelidir. Diyorum ki yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun Esed. Ocağımızı söndürenlerin hayat pınarları kurusun. Esed devrilmelidir.” demesine AK Partili eski milletvekili Şamil Tayyar’dan dikkat çeken bir yorum geldi.

Bahçeli’nin bu açıklamasına Tayyar, Twitter hesabından şunları yazdı:

Bahçeli’nin Rusya ile ilişkileri gözden geçirme ve Şam’a girme önerisi, önemli. Karar verici elbette hükümettir, doğru bulur veya bulmaz ama muhatapları karşısında elini güçlendirir. Stratejik bir hamledir.”

Bahçeli’nin ‘Şam’ önerisine Şamil Tayyar’dan yorum!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!