Bakan Akar: Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı

Terör örgütü PKK yanlıları, Fransa'nın başkenti Paris'te 3 kişinin ölmesine neden olan silahlı saldırıyı protesto gerekçesiyle ayaklandı. Paris'teki olaylara ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise "Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı. Herkes artık bu terör örgütünün gerçek yüzünü görmelidir” dedi.

featured

Fransa’nın başkenti Paris’teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında gerçekleşen silahlı saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştiren 70 yaşındaki kişi, yakalanarak gözaltına alındı.

Irkçı bir saldırı olduğu iddia edilen olay sonrası Paris sokakları karıştı. Terör örgütü PKK’nın başkentteki sempatizanları ayaklandı. PKK’lılar; polislere saldırdı, ardından araç ve dükkanlara zarar verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, olaylara ilişkin yaptığı açıklamada “Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı. Herkes artık bu terör örgütünün gerçek yüzünü görmelidir. Hiç kimse bizden sınırımızın dibinde yuvalanan terör unsurlarına müsamaha göstermemizi beklemesin. TSK, ülkemizin ve asil milletimizin güvenliği için uygun yer ve zamanda gerekli her türlü tedbiri bugüne kadar almıştır, alacaktır.” ifadelerini kullandı.

‘TERÖRİSTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPILIR MI?’

Akar, şunları söyledi:

“Müttefiklerimiz, diğer bazı devletler çeşitli gerekçelerle terör örgütü PKK/YPG ile işbirliğini sürdürüyorlar. Suriyeli aşiretler bir araya gelerek, gücü ancak zavallı ve korumasız kadınlara yeten PKK/YPG’li teröristlere tepki gösterdiler ve bölgeyi terk etmelerini istediler. Bu lanet terör örgütüne destek verenleri, yardım edenleri açık ve net olarak ısrarla uyardık. Bunların hepsinin ve daha fazlasının olabileceğini hep söyledik. Bu alçaklarla, teröristlerle işbirliği yapılır mı? Bir teröristle başka bir teröristin üzerine gidilir mi? Bu konudaki temaslarımızı sürdürüyor, müttefiklerimize yanlışlarını söylüyoruz. Bu tavırlarından pişman olacaklarını değerlendiriyoruz.”

AZERBAYCAN ALEYHİNDEKİ AÇIKLAMALARA TEPKİ

Bakan Akar, bazı ülkelerin Azerbaycan aleyhindeki söylemlerine ilişkin de “Azerbaycan-Ermenistan meselesinde her zaman olduğu gibi yine objektif ve tarafsız olmaktan çok uzak açıklamalar yapılıyor. Oysa 30 yıla yakın süren Karabağ meselesinin çözümü noktasında ne ülkeler ne de çözüm misyonuyla hareket eden uluslararası kuruluşların sesini duymamıştık. Bu nedenle şimdi olur olmaz görüşlerini ifade edenlere soruyoruz, bugüne kadar aklınız neredeydi?” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Fransız vekilden Paris’i altüst eden PKK yandaşlarına destek

thumbnail
İlişkili Haber

Paris’te sokaklar savaş alanına döndü: PKK yandaşları yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı

thumbnail
İlişkili Haber

İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’ten Paris’te çıkan olaylarla ilgili açıklama

Bakan Akar: Fransızların beslediği yılan kendilerini sokmaya başladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Fransanin besledigi yilan derken, HDP hazine yardimini patagonyadan mi aliyor Hulusi efendi hazretleri?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!