Bakan Bilgin’den EYT açıklaması… Formül ne olacak?

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili “Bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma grubu bu formül üzerinde çalışıyor. En uygun formülü uygulamaya sokma niyetindeyiz." dedi. Bakan ayrıca tarih de verdi.

featured

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la (EYT) ilgili yeni açıklama geldi. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili olarak çalışma grubu oluşturulduğunu söyledi.

A Haber’e konuşan Bakan Bilgin şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma grubu bu formül üzerinde çalışıyor. En uygun formülü uygulamaya sokma niyetindeyiz.

Bir sayı ve içerik veremem ama çok sayıda formül var. Alternatifler var. Bu alternatifler üzerinden çalışmalarımızı yapacağız. İşin bir mali boyutu var. Onların da bu formüller üzerinde hesaplamalar yapmasını bekleyeceğiz. O formüllerin her birinin ayrı maliyet hesabı yapıldığında Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek.”

“Çalışmayı tamamlayıp sendikaların da taleplerini alacağız” diyen Bilgin, “Yıl sonuna kadar Meclis’e sunamazsak, en geç Ocak ayında bu düzenlemeyi Meclis’e sunacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin’den EYT açıklaması… Formül ne olacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!