Bakan Bozdağ’dan ‘İmamoğlu’ açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen cezayla ilgili "İmamoğlu hakkında kesinleşmiş hapis ve siyasi yasak yok. Böyle bir algı oluşturuldu. Bu karar karşı temyiz yolu açıktır, nihai karar sonra açıklanacak." ifadelerini kullandı.

featured

“Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi 2022 Yılı Toplantısı”na katılan Adalet Bakanı Bozdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla siyasi yasak ve 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında kesinleşmiş hapis ve siyasi yasak yok. Böyle bir algı oluşturuldu. Hukuk devletinde bir karardan şikayetiniz varsa temyiz yolu açıktır, nihai karar sonra açıklanacak. Sağlıklı bir şekilde işlemektedir. Bırakalım hukuk usulüne uygun, yasaya uygun işlesin. Bizim davalara herhangi bir şekilde müdahil olmamız söz konusu olamaz. Görülen davalar hakkında bir değerlendirme yapmayız” dedi.

Bozdağ, kızı H.K.G.’yi 6 yaşında evlendiren İsmailağa Cematine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ve müridi Kadir İstekli’nin tutuklanmasının ardından şunları söyledi: “Çocukların cinsel istismarı bizim ceza kanunumuzda suç olduğu gibi ahlakımız bakımından da kabul edilemez. Çocuklarımızın örselenmemesi için en üst düzeyde her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir.”

Bakan Bozdağ’dan ‘İmamoğlu’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hayır Meraliçem, yanılıyorsunuz.
  Tam 85 milyon değil, beni saymayın.
  Biliyorum, sizin için hiç önemi yok, ama ben ve daha niceleri bu kişiye te baştan beri hiç ısınamadık, onu hiç gözümüz tutmadı.
  Belki bilmenizde yarar var.

 2. 2 ay önce

  Hayır beğenirsiniz beğenmezsiniz Ekrem Başkan bu ülkenin bir değeridir. Yok Ekrem Başkan devleti ele geçirmiş…

  Bu sözler tanıdık geldi mi Bekir Bey?

 3. 2 ay önce

  “O sözler o dönemde söylenmiş sözler” diye bir ifadesi var, “O sözler bekır bozdağı ağlattı” diye de bir haber (2018). Ne vereyim demokrat abime.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!