Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na: İsteseydi görüşürdüm

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bu sabah saatlerinde Adalet Bakanlığı'na yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. "Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm" diyen Bozdağ, 6 yaşındaki çocuğun istismar davasıyla ilgili ise "yargılama sonucunu bekleyelim" ifadelerini kullandı.

featured

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirmesi ve çocuğun yıllarca tecavüze uğramasına tepki göstermek için bakanlığın önüne yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Bozdağ, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah da Adalet Bakanlığına yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığından randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm. Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağ olsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanıyla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız” dedi.

‘YARGILAMA SONUCUNU BEKLEYELİM’

Bakan Bozdağ şunları söyledi:

Adalet Bakanlığı olan biten hakkında sessiz kalmadı. Ama belli ki Sn.Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor. O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım:

Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur. Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış, gerekli tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır.

Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır.”

thumbnail
İlişkili Haber

6 yaşındaki çocuğun istismarı: Takipsizlik kararı veren savcı hakkında soruşturma

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı’na yürüdü: Biliyordunuz da ne yaptınız?

NE OLMUŞTU?

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında dini nikahla evlendirmesi ve cinsel istismara uğradığı ortaya çıkmıştı.

6 yaşında dini nikahının kıyıldığı ve yıllarca zincirleme istismara maruz bırakıldığı gerekçesiyle adliyeye giden H.K.G’nin haziran ayında savcıya verdiği son ifade şunları söylemişti: “Ben 6 yaşındaydım. Evde kız kardeşimle oynarken annemle babam kendi aralarında konuşuyorlardı. Babam annemi bir şeye ikna etmeye çalışıyordu…. Babam anneme dönerek ‘bak kızım büyümüş, artık gelin olabilir’ dedi.”

H.K.G., yaşadığı istismarı, “O gece sonrasını hatırlamıyorum. Sadece büyük bir karanlık hatırlıyorum.” diyerek anlatmıştı.

‘BENİM KEMİK TESTİMMİŞ GİBİ GÖSTERDİLER, DOSYA KAPANDI’

H.K.G’nin ifadesindeki şu sözleri dikkat çekmişti:

“İfadelerinde benim yaşımın normalde büyük olduğunu, ancak küçük yazıldığını söylemişler. Bunun üzerine savcılık kemik testi istedi. Kemik testi için odaya girdiğimde içeride bir kız film çekiliyordu. Ben ondan sonra film çekileceğimi düşünüyordum. Ancak içerideki kız filmi çekilince ikimizi birden dışarı çıkardılar. Ben dışarı çıkınca Kadir’e ‘neden bir şey yapılmadı’ diye sordum. Kadir bana ‘sessiz ol, sonra konuşuruz kimse duymasın’ dedi. Sonra öğrendiğime göre o kızın kemik testi benim kemik testimmiş gibi göstermişler. Dosya o şekilde kapandı.”

Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na: İsteseydi görüşürdüm

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Fetonun adalet ayağı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!