Bakan Dönmez Isparta’da: Hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız

featured

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, perşembe gününden bu yana ciddi elektrik kesintileri ve kar esareti yaşanan Isparta’ya giderek “Hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, günlerce elektrik kesintisi yaşanan Isparta’da açıklamalar yaptı. Dönmez Ispartalılara “Anlayışınız, sabrınız için teşekkür ediyoruz, hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız” diye seslendi.

Dönmez, Isparta’daki elektrik kesintilerinin giderilmesi ve karla mücadele çalışmalarına ilişkin, ekip, araç ve gereç sayılarını artırdıklarını belirterek, “Buralarda hizmet vermek için Sivas’tan, Kastamonu’dan, İstanbul’dan, Bursa’dan, İzmir’den ekip transfer ettik ki bir an önce sıkıntıyı çözelim diye. İnşallah en kısa sürede çözeceğiz” dedi.

Isparta merkezde ve Eğirdir ilçesinde bağlı bazı köylere giden Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte yoğun bir kar yağışı nedeniyle elektrik hatlarında sorunlar yaşandığını söyledi.

Sıkıntının birkaç gün sürdüğünü ancak birçok köye elektrik verildiğini savunan Dönmez, “TEİAŞ, valilik, belediye ve diğer kamu özel sektör elbirliğiyle özverili bir çalışma yürütülüyor. Sahada 500 personel, 200’den fazla araç, iş makinesi ve 30 jeneratörle kesintilere müdahale ediliyor. Vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için tüm imkanları seferber ettik. Sahada çalışmaları yerinde inceleyip, sorunları tespit ettik. Sahadaki çalışmaları, eksik, noksan noktalar varsa onları da hemen anında talimatlandırarak çözmeye çalışıyoruz. Anlayışınız, sabrınız için teşekkür ediyoruz, hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız.”

‘İL VE İLÇE MERKEZLERİNDE ENERJİSİZ ŞEBEKEMİZ KALMAMIŞTIR’

Fatih Dönmez, geç saatte yaptığı açıklamada, Isparta il ve ilçe merkezlerinde enerjisiz şebeke kalmadığını söyledi.

Gerek iletken kopmaları gerek direk hasarları gerekse trafo merkezlerindeki arızalar nedeniyle elektrik sıkıntıları yaşandığını aktaran Dönmez, ilk etapta Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi’nin Isparta’daki bakım onarım ve acil müdahale ekiplerinin çalışmalara başladığını ancak olayın büyüklüğü karşısında çevre illerden takviye personel ve ekipman sağlandığını bildirdi.

Sahada 600’e yakın personel, 200’e aşkın iş makinesi ile çalışmaların devam ettiğini söyleyen Dönmez, şunları kaydetti:

“Sivas’tan, Yozgat’tan, Kastamonu’dan, İstanbul’dan, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Hatay, Denizli gibi birçok ilimizden buraya olaya müdahale etmek üzere teknik personel çağrıldı. Onların 7/24 durmaksızın gece gündüz çalışarak yapmış oldukları mücadele sonunda Isparta il merkezinde ve ilçe merkezlerinde an itibarıyla enerjisiz şebekemiz kalmamıştır. Şu anda son olayın, son arızanın bulunduğu yerdeyiz.”

Kırsaldaki çalışmaların devam ettiğini aktaran Dönmez, “İlk etapta 113 bin abonemiz bu bölgede enerjisiz kalmıştı, şu anda ekiplerimizi merkezdeki işlerini bitirir bitirmez kırsala, köylere doğru yönlendiriyoruz. İnşallah yarın, büyük oranda kırsaldaki arızaları da gidermiş olacağız” dedi.

Bakan Dönmez Isparta’da: Hakkınızı helal edin, birkaç gün enerjisiz kaldınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 ay önce

    Demokratik Ülkelerde Haram Helal Masalları değil
    İstifa edilir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!